Nevinné detské hry, ktoré poznáme všetci, sa na plátnach kín zmenia na boj o holý život. V horore Schovaní, neschovaní si nikto nebude môcť byť istý, či sa dožije konca – ani známe herecké tváre, ktoré v obľúbených seriáloch prežili útoky monštier z iných svetov či útrapy dospievania. Asa Butterfield, ktorý je známy ako Otis zo seriálu Sexuálna výchova a Natalia Dyer, obľúbená Nancy z megahitu Stranger Things, sa zapletú s dávnym zlom, ktoré sa chce hrať … 30. novembra 2023 sa v kinách dozvieme, ako v nerovnom súboji dopadnú.

V príbehu hororovej novinky, za ktorou producentsky stoja bratia Russovci, režiséri superhrdinských tímoviek Avengers: Infinity War a Endgame, objaví skupina tínedžerov prekliaty nôž. Spočiatku nevinná párty s čudesnou rekvizitou sa zvrhne, keď sa ukáže, že nôž prebúdza démona, ktorý ich núti hrať príšerné a smrtiace verzie detských hier, v ktorých nemôžu byť víťazi, iba preživší. Naháňačka? Schovávačka? Na akú hru z detstva si ešte spomeniete? V prípade tohto filmu určite nebude platiť známe porekadlo o sláve víťazom a cti porazeným …

Salem, v ktorom sa príbeh odohráva, je americké mesto, neslávne známe procesmi s čarodejnicami v 17. storočí minulého tisícročia. História sa rada opakuje a vyzerá to, že mestečko je možno naozaj dodnes prekliate. Čerstvo zverejnený trailer ukazuje, že sa v ňom treba mať na pozore, pretože dávne hriechy si môžu vybrať svoju daň na nič netušiacej mladej generácii.

A práve nastupujúca generácia sa v prípade filmu Schovaní, neschovaní postavila pred kamery, ale aj za ne. Snímku režírovala kreatívna dvojica Eren Celeboglu a Ari Costa, ktorej dalo šancu nezávislé štúdio AGBO, za ktorým stoja vyššie spomínaní bratia Anthony Russo a Joe Russo. Spoločne s ďalšími skúsenými hollywoodskymi producentmi sa rozhodli vytvoriť platformu, ktorá bude produkovať tvorbu inovatívnych začínajúcich filmárov, spisovateľov či herných vývojárov. Z ich „dielne“ sme mohli aj u nás vidieť filmy Všetko, všade, naraz či Vyprostenie a niekoľko filmov nás čaká aj v blízkej budúcnosti.

Horor Schovaní, neschovaní bude najbližším z nich – v novembri ho do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár