Skvelá hudba, skvelí herci a skvelý český humor, ktorý všetci milujeme. Taká je nová komédia Bourák plná absurdných situácií, ktorá je určená nielen pre fanúšikov kvalitného humoru, ale i milovníkov rokenrolových vypaľovákov, ľahkých gangsteriek, či romantických sŕdc.

To všetko pod taktovkou režiséra Ondřeja Trojana a scenáristu Petra Jarchovského, ktorí už majú na svedomí legendárnu snímku Občiansky preukaz, priniesla do slovenských kín delegácia v skutočne hviezdnom zložení.

„Bourák je chlapík, ktorý vie tancovať rock´n´roll, ja netancujem vôbec. Je to chlapík, ktorý rozumie autám, ja som raz v živote vymenil pneumatiku. Vie opraviť strechu, ja som manuálne úplne nezručný. Aj vlasov už mám menej, než uvidíte vo filme. Nič, nie je tam jednoducho nič, čo by som mal s Bourákom spoločné. Takže to, že Ondřej obsadil práve mňa, beriem ako takú bratskú zlomyseľnosť, ktorá nás sprevádza od detstva. On vždy niečo vymyslel a ja ako mladší brat som sa mohol pretrhnúť, aby som to splnil,“ prezrádza Ivan Trojan, predstaviteľ hlavnej úlohy Bouráka.

V ďalších úlohách uvidia diváci hercov známych z Trojanových predchádzajúcich filmov, ale aj nové tváre. Kristýna Boková hrá Bourákovu zanedbávanú manželku Markétu a študentka konzervatória Veronika Marková ich naštvanú akčnú dcéru. Tretíkrát sa na pľaci režisér stretol s Jiřím Macháčkom, ktorý vyfasoval rolu majiteľa kasína a nebezpečného golfistu Rudu.

Jeho udržiavanú a neznesiteľnú ženu Jiřinu si s veľkou chuťou zahrala Petra Nesvačilová. Slovenskí diváci sa môžu tešiť aj na našich hercov. Ady Hajdu stvárnil majiteľa vrakoviska Zlaťáka, Alena Pajtinková Bourákovu milenku Bublinu, Petra Polnišová jej sestru a Milan Ondrík provinčného gangstra s príznačným menom Vladko. Spevákom obľúbenej Bourákovej kapely je Matěj Ruppert a skvelé pesničky v štýle rockabilly zložil Roman Holý.

Dej filmu nás nezavedie ani do minulosti a ani do budúcnosti. Príbeh zo súčasnosti sa točí okolo osemnásťročnej Kamily, ktorá je úplne zúfalá. Žije totiž v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej otec, večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí trsať rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky.

Rezignovanú matku balí miestny mafián, ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho vypelichané krídelká. A ako to celé dopadne, sa dozviete vo vašom kine napríklad už dnes!

Českú komédiu Bourák prináša od 2. júla 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Forum Film

FOTO: Ctibor Bachratý

Pridaj komentár