Mladý slovenský talent Erik Jasaň sa narodil 25. novembra 1995 v Košiciach. Potom, ako čerstvo doštudoval Konzervatórium v Bratislave, sa venuje tvorbe detských pesničiek a hraniu predstavení pre deti v herecko-speváckej dvojici Tom a Elo, ktorá žne úspech najmä z hitu Hej, do školy.

Hviezda muzikálu Na skle maľované sa tiež venuje tvorbe detských pesničiek! Čo všetko ste o slovenskom multitalente Erikovi Jasaňovi nevedeli?

Erik taktiež hosťuje v Štátnom divadle v Košiciach, kde stvárňuje hlavnú postavu legendárneho Jánošíka v muzikáli Katarzyni Gäntnerovej a Ernesta Brylla Na skle maľované. Hosťoval už aj v predstavení Divadla hudby Košice Maťko a Kubko. Od septembra je učiteľom herectva na ZUŠ Jantárová v Košiciach. Popri divadelných aktivitách sa venuje aj filmárčine a pripravuje svoje krátkometrážne filmy.

Erik sa netají tým, že obľubuje tvorbu ruského režiséra Andreja Zviaginceva. Svoju prax v oblasti kinematografie nadobúda aj tým, že pomáha pri výrobách rôznych klipov. V rámci Art Film Festu sa predstavil aj ako model na prehliadkach. Miluje fotografiu, umenie, hudbu, divadlo, film, klavír, módu, kone, knihy. Nuž, umelec ako sa patrí.

Detská dvojica hercov a spevákov pre deti Tom (Tomáš Hodermarský) a Elo (Erik Jasaň), sa zameriava na vekovú skupinu od 4 – 10 rokov. Svoje predstavenia hrávajú na akciách pre mestá, škôlky a pre prvý stupeň základných škôl.

Táto dvojica funguje ešte len necelý rok, no za ten čas už hrala na pódiách miest ako Bratislava, Senec, Nitra, Trnava, Banská Bystrica, Prešov, Košice, Trebišov, Humenné, Snina a ďalších.

Dvojica sa do povedomia sa dostala coverom na pieseň „Hej, sokoly“, ktorej zmenila text a prispôsobila detskému divákovi a zmenila názov na „Hej, do školy“. Táto pieseň motivuje detí ísť s radosťou do školy.

Deň po svojom vydaní sa dostala do slovenských You Tube trendov rovno na 1.miesto, kde sa udržala úctyhodných 5 dní. Táto pieseň zaznela aj na rádiu Expres v živom vysielaní, či vo vysielaní Telerána a v rannej šou Juniora a Marcela na Fun rádiu. Aktuálne má pieseň 2 milióny pozretí.

Pridaj komentár