Keď sa postupne začnú vytrácať slnečné dni, je dôležité dopriať svojmu telu zaslúženú regeneráciu! Aj napriek tomu, že toto leto nepatrilo medzi tie najtropickejšie, slnečné žiarenie dalo poriadne zabrať nielen našej pokožke, ale aj našim vlasom. Ako sa po tomto období „dať správne do poriadku“ a ukončiť leto v plnej kráse bez akýchkoľvek stresov?

Horúce leto a dovolenková sezóna už pomaličky zatvárajú svoje brány! Ako najlepšie zregenerovať a pripraviť náš organizmus na jeseň?

Výživa pokožky po lete

Všetky tie pozitíva, ale aj negatíva slnečného žiarenia, sa v prvom rade prejavujú na pokožke. Hovoríme teda o bronze, ktorý tak usilovne chytáme počas celého leta, ale aj o vráskach, suchej pokožke, slnečných škvrnách a iných prejavoch, ktoré sa po lete na pokožke ukážu. Z tohto dôvodu je potrebné využiť silu antioxidantov, ktoré pomáhajú pokožke regenerovať. Rovnako je však dôležité staviť na vitamín C, vitamín A, ale aj na morský kolagén, dodávajúci pokožke hydratáciu a potrebnú výživu, ktorá bude nápomocná pri odstraňovaní nielen vzniknutých škvŕn na pokožke.

Rozumné je v období jesene navštíviť dermatológa, respektíve kožného lekára, u ktorého si necháme skontrolovať znamienka. Veď prevencia je základ!

Možno by sme to ani nepovedali, ale morská alebo chlórovaná voda dokáže narobiť poriadnu šarapatu s vlasmi. Ak sa po lete detailnejšie pozrieme na svoje vlasy, môžeme pozorovať rozštiepené končeky a vo všeobecnosti môžu vyzerať ako vysušená slama. Aj slnko v tomto prípade zohrávalo veľkú rolu, pretože slnečné žiarenie mohlo poškodiť vlasové folikuly, z ktorých vlasy vyrastajú.

Ako teda zregenerovať vlasy? Základom je „nakŕmiť“ vlasy prospešnými látkami. V tomto prípade siahnite po mineráloch, vitamínoch, bielkovinách, aminokyselinách a mastných kyselinách. Nezabúdajte svoje telo zásobiť dostatočným množstvom železa, zinku, horčíka, vitamínmi A, B, C, D a E, pretože ako sa hovorí, krása sa ukrýva niekde vnútri nás. Rovnako však nezabudnite ani na kolagén, ktorý vyživuje vlasové folikuly a tým prispieva ku celkovej kvalite vlasov a ich zdraviu.

Ak kolagén, tak 100 % morský kolagén

Ako si vybrať kolagén, ktorý bude pokožku a rovnako aj vlasy a nechty vyživovať a prinesie nášmu telu tie najlepšie výhody? My vám jednoznačne môžeme odporučiť bio-aktívny morský kolagén, ktorý v jednom zlatom vrecúšku ukrýva až 3 000 mg hydrolyzovaného kolagénu. Najviac sa podobá tomu ľudskému, preto je jeho vstrebávanie účinnejšie a účinky viditeľnejšie. A ako uvádza pani doktorka Molčanová z dermatologickej kliniky Medoderm: „Z hľadiska estetickej dermatológie je kolagén dôležitý pre zachovanie pevnej a pružnej pokožky, zdravých nechtov a vlasov.“ A to už je skvelý dôvod na to, aby ste doplnili kolagén svojmu telu.“ Čo poviete?

Či sa nám to páči alebo nie, po tridsiatke naše telo začína neúprosne starnúť. To, čo nám stačilo keď sme mali sladkých 20, už dávno nestačí. Možno aj preto sme často ochotné pre krásu trpieť. Ani ten najväčší kozmetický zázrak nám však v súboji s časom nepomôže, ak nášmu telu nedodáme to, o čo vekom prirodzene prichádza.

Reč je o kolagéne, ktorý je často prezývaný aj bielkovinou mladosti. Kým si ho naše telo dokáže vyprodukovať samé, funguje ako hotový elixír krásy – udržuje nielen pleť, ale všetky tkanivá v tele pružné a hydratované. Práve vďaka kolagénu si mladá pleť uchováva tie úžasné vlastnosti, kvôli ktorým si po tridsiatke kupujeme jeden drahý krém za druhým.

S pribúdajúcim vekom sa kolagén z pokožky vytráca

Od 25. roka života začína v tele ubúdať a okolo štyridsiatky sa už netvorí skoro vôbec. Aby toho nebolo málo, úbytok kolagénu sa môže nepriaznivo prejaviť aj na kvalite vlasov, kĺbov a nechtov. Naše telo jednoducho starne. Dobrá správa je, že kolagén si môžeme doplniť a spomaliť tak proces starnutia tým najprirodzenejším spôsobom!

Už aj na našom trhu existuje množstvo kolagénových prípravkov, ktoré sľubujú vrátiť čas. A to doslova! Kolagén, pokiaľ ho užívate v správnej forme, totiž dokáže vyhladiť vrásky, zmierniť celulitídu, zosvetliť pigmentové škvrny, či výrazne zlepšiť kvalitu a rast vlasov. Jeho omladzujúce účinky sú také výrazné, že v posledných rokoch vyvolal skutočný boom na trhu! Predáva sa v práškoch, krémoch, koktailoch, v drogériách či dokonca v soláriách.

Nie je kolagén ako kolagén

Ako si zo širokej ponuky vybrať ten správny? Poradíme vám! Iste, ani kvalitným krémom určite nič nepokazíme a pleti dodáte mnoho prospešných živín. Ale kolagén si najúčinnejšie doplníme jeho pitím! Aby sa kolagén vstrebal a účinkoval tak ako má, musí byť živý, teda „bio-aktívny“, ktorý je najviac podobný ľudskému kolagénu a naše telo s ním dokáže pracovať ako s vlastným.

Ten sa zatiaľ vyrába výlučne vo forme prášku, ktorý sa jednoducho rozpustí a vypije. Rovnako dôležitý je aj jeho pôvod (ideálne morský), množstvo v dennej dávke a samozrejme jeho kvalita. Investovať do prémiového produktu sa v tomto prípade skutočne oplatí! Takým je aj prémiový Inca Collagen s obsahom 100 % čistého morského bio-aktívneho kolagénu bez prísad, ktorý obsahuje až 3 000 mg čistého 100 % kolagénu v dennej dávke, čo je 400-krát viac, než priemerný kolagénový produkt na trhu!

O ďalších účinkoch Inca Collagenu sa môžete dočítať aj na incacollagen.sk

Pridaj komentár