V novom filme sa na dobrodružstvo opäť vydáva trojica známych Vtákov: Red, Chuck a Bomb. Po hrdinskom výkone v prvom filme sa však každý z nich trochu zmenil.

“Každá z postáv dokáže prispieť k riešeniu problému niečím iným,” hovorí producent John Cohen.

Z Reda, ktorého v pôvodnom znení dabuje herec Jason Sudeikis, sa po udalostiach v Angry Birds vo filme stal hrdina Píplandu a je rozhodnutý za každú cenu ochrániť jeho obyvateľov pred všetkými hrozbami. No nenechajte sa oklamať zovňajškom: Redovi stále chýbajú základné spoločenské návyky, ktoré potrebuje na to, aby dokázal nadviazať vzťah s ostatnými vtákmi. “Na Redovi sa mi páči, že sa jeho charakter počas dobrodružstva vyvíja,” hovorí Sudeikis. “Ako rodič dvoch detí, vlastne aj ako človek, ktorý žije v dnešnej dobe na Zemi, považujem témy filmu – spoluprácu a empatiu – za veľmi dôležité.”

Rýchlik Chuck, ktorého hlasom v origináli je herec a spevák Josh Gad, je Redov najlepší kamarát a katalyzátor Redovej osobnej cesty. Chuck rozpráva a myslí veľmi rýchlo – a hýbe sa ešte rýchlejšie. Napriek jeho nekonečnej energii a faktu, že si nedokáže dať pozor na ústa, je Chuckova rýchlosť dôležitou súčasťou plánu, ako sa dostať na Orlí ostrov. “Josh sa nevedel dočkať, aby mohol Chucka ukázať ešte hyperaktívnejšieho a vtipnejšieho,” hovorí režisér filmu Thurop Van Orman.

Hlavnú trojku dopĺňa Bomb, ktorého obrovské srdce (a telo) tvorí – doslova – veľkú časť tímu. Bomb je vždy pripravený odovzdať sa tímu, aj keď to nemusí vždy dopadnúť podľa jeho predstáv. Do boja sa vracia aj Mocný orol, ktorý bol pre Vtákov kedysi legendou mýtických rozmerov. Hlavní hrdinovia vyrastali na príbehoch o úžasných dobrodružstvách jediného vtáka, ktorý je vďaka svojim krídlam schopný lietať. Až neskôr vyšlo na povrch, že Mocný orol neodletel z Píplandu už roky. Prečo? “V novom filme sa dozvieme, prečo a pred kým sa ukrýval, a čo ho spája s Orlím ostrovom,” napovedá Cohen.

Peter Dinklage, ktorý je hlasom Mocného orla v pôvodnom znení, sa nového filmu nevedel dočkať. “Keď som sa dopočul, že sa pracuje na pokračovaní, pomyslel som si – čo vám to trvalo tak dlho! Na toto som čakal!” Práve Mocný orol a jeho minulosť sú v novom vtáčom dobrodružstve kľúčové.

Redovým hlavným súperom je podobne ako v prvom filme zelený Krochkáč Leonard, ktorého v origináli dabuje komik Bill Hader. Keď sa jedného dňa prekvapivo objaví na prahu Redovho domu a povie mu o existencii tretieho ostrova, ktorého obyvatelia chcú zničiť ich domovy, Red nemá inú možnosť, len mu dôverovať. Leonard však ostáva rovnakým narcisom, ktorý si ide za svojim a spolu s Redom neustále bojuje o vedúcu pozíciu v novom tíme.

Angry Birds vo filme 2 prináša od 19. septembra 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár