Svaly a kĺby štrajkujú, pokožka je citlivá a podráždená a vy si neviete rady? Práve pre tieto prípady by ste mali mať po ruke produkty, ktoré vašu pokožku nielen ošetria, ale aj ochránia. Prinášame vám zopár praktických kozmetických produktov, ktoré si vo vašej domácej lekárničke rozhodne nájdu svoje miesto.

Starostlivosť o svaly a kĺby

Starostlivosť o kĺby, chrupky a kosti veľmi často podceňujeme a zvyčajne ju začíname riešiť až s prichádzajúcimi problémami. No starať by sme sa o ne mali vopred a myslieť na ne pri každej väčšej záťaži.

Akékoľvek poškodenie kĺbov, svalov či šliach spôsobené chorobou, športom, ale aj prílišným hrbením sa za počítačom, môže spôsobiť silné bolesti. Preto je kľúčové, aby sme mali doma po ruke produkty zložené z ingrediencií, ktoré účinne miernia bolesť svalov a kĺbov.

Inlight Bio Rescue balzam na problematickú pleť, biOrganica.sk

Najideálnejšími sú v tomto prípade prírodné oleje, ako napríklad rozmarínový olej, ktorý uľavuje od pocitu ťažkých nôh a podporuje detoxikáciu tela a tiež levanduľový olej, ktorý pokožku dokonale prekrví, uvoľní a regeneruje. Po ruke majte preto vždy balzam, ktorý obsahuje práve tieto prírodné ingrediencie. Vaše svaly a kĺby sa vám po náročnom dni určite odvďačia.

Suchá a podráždená pokožka

Vysychanie, popraskanie a hrubnutie pokožky spôsobujú najmä vonkajšie faktory, ako sú chlad, teplo, slnečné lúče, mráz, príliš častý kontakt s vodou, zlé stravovanie alebo nedostatok hydratácie. Mnoho ľudí trpí na suchú pokožku predovšetkým počas zimných mesiacov, pretože chlad uberá koži jej vlhkosť a pružnosť. Začať s liečbou suchej pokožky rúk, alebo jej prevenciou, môžete jednoducho a okamžite so správnymi produktmi s upokojujúcim účinkom.

Inlight Bio Soothing balzam na podráždenú pokožku, biOrganica.sk

Ingrediencie ako nechtík lekársky, slnečnicový a ružový olej, pomáhajú pri hojení, podporujú prirodzenú regeneráciu pokožky a pomáhajú hydratovať vysušenú a napätú pokožku. Kvalitný balzam, ktorý pozostáva z týchto zložiek by vo vašej domácej kozmetickej lekárničke jednoznačne nemal chýbať. Veľmi účinné sú tiež produkty obsahujúce aloe vera, ktoré pomôžu aj pri popáleninách a poraneniach pokožky.

Problematická pleť

Problematická pokožka je väčšinou spojená s mastným alebo zmiešaným typom pleti a má tendenciu vytvárať viac kožného mazu, než je nevyhnutné. Mnohé z nás sme tento problém „získali“ práve teraz, v období keď denne musíme na tvári nosiť ochranné rúška. Takáto pleť potrebuje viac pozornosti a individuálnu starostlivosť, aby zostala na pohľad matná bez akné a čiernych bodiek.

Inlight Bio Trauma balzam na pomliaždeniny, biOrganica.sk

V takomto prípade vyskúšajte produkty obsahujúce olivový olej, ktorý napomáha k regenerácii kožných buniek a urýchľuje ich liečenie. Účinný je tiež včelí vosk, ktorý pomáha pri hojení drobných poranení a dezinfikuje pokožku. Ideálnou voľbou je hustý balzam alebo krém, ktorý obsahuje tieto účinné prírodné zložky.

Naturalis Bio aloe vera rescue gel roll-on, biOrganica.sk

FOTO: biOrganica.sk

Pridaj komentár