Continental film prináša od 6. júla 2017 do slovenských kín opäť ďalšiu špecialitku! Na čo sa môžeme tešiť tentokrát?

Hľadáte poriadnu dávku napätia? Americký thriller 47 Metrov je potom určený práve pre vás!

Hovorí sa, že dovolenka je perfektnou príležitosťou vyskúšať nové veci a zažiť niečo celkom odlišné od monotónnosti každodenného života. Práve tak presvedčila Kate (Claire Holt) svoju sestru Lisu (Mandy Moore), aby sa nechali ponoriť niekoľko stôp pod hladinu oceánu v rozheganej kovovej klietke a stretli sa tvárou v tvár so žralokom belasým.

Hlavným dôvodom, ktorý Stuart uviedol pri rozchode so svojou dlhoročnou priateľkou Lisou bolo, že je “príliš nudná”. Keďže dvojica už mala dohodnutú dovolenku v Mexiku, Lisa presvedčila svoju sestru Kate, aby ju sprevádzala namiesto jej ex-priateľa, pričom jej nahovorila, že je pracovne zaneprázdnený. Keď nakoniec prezradí, že je vlastne po rozchode single a v žiadnom prípade sa k bývalému nevráti, rozhodne sa trochu žiť a dokázať Stuartovi i sebe, že zďaleka nie je až taká “nudná”.

Po stretnutí s Benjaminom (Santiago Segura) a Louisom (Yani Gellman) v miestnom bare, sa americké turistky nechali presvedčiť, aby sa k nim pridali na dychberúci životný zážitok – ponorenie sa v zabezpečenej kovovej klietke niekoľko metrov do oceánu a zhliadnuť tak na vlastné oči obrovské žraloky belasé. Zatiaľ čo Kate je odhodlaná byť dobrodružná, Lisa zostáva veľmi skeptická, obávajúca sa následkov a nervózna z predstavy, že má svoj osud zveriť do rúk rozheganej starej klietke na lodi, ktorú riadi cynický Taylor (Matthew Modine).

Netreba prezrádzať, že kedykoľvek Lisa ukáže svoje obavy, Kate je po ruke, aby ju presvedčila o opaku, plne si uvedomujúc, že sestra si nikdy nezíska späť srdce svojho bývalého partnera, ak nezačne trochu riskovať.

Ani jedna zo sestier však nemohla byť pripravená na to, čo ich čakalo. Keď ich spustili do vody s rybacou krvou vyliatou na prilákanie žralokov, lano spájajúce klietku s loďou sa pretrhlo a dve amatérske potápačky sa náhle ocitli uväznené na nemilosrdnom morskom dne s limitovanou zásobou kyslíka, ktorá sa pomaly ale isto míňa. A aby toho nebolo málo, všade okolo sú žraloky, horlivo čakajúce na svoju korisť …

Snažiac sa nadviazať kontakt s loďou na hladine, čelí dvojica svojmu blížiacemu sa osudu s vedomím, že len extrémne rýchla záchranná misia zaručí ich bezpečnosť. Ako však čas neúprosne beží, uvedomujú si, že aby prežili, budú to musieť dokázať samé. S míňajúcim sa časom, musia urobiť definitívne rozhodnutie a náhle už označenie “nudná” nie je pre Lisu natoľko nepríťažlivé, za aké ho predtým považovala … viac vám už ale z toho deja neprezradíme! Prezradíme vám však, kto všetko stojí za týmto thrillerom, v ktorom sa napätie dá doslova krájať!

Anglický režisér a scenárista Johannes Roberts (1976) debutoval už v dvadsiatich piatich rokoch so sci-fi príbehom (Sanitarium, 2001). Nasledujúce štyri roky nakrútil každý rok jeden žánrový film. Väčší úspech ale zaznamenal až hororom F (2010), v ktorom sa pedagogický zbor stane cieľom terorizovania ich žiakov. Film bol uvedený na niekoľkých žánrových festivaloch, vrátane prestížneho v Sitges (International Fantastic Film Festival of Catalonia).

Do študentského prostredia sa vrátil v nasledujúcom televíznom filme V pazúroch smrti (2011), kde žiaci musia bojovať proti smrteľnej kliatbe. Jeho ďalší sci-fi thriller Storage 24 (2012) sa stal hneď v niekoľkých oblastiach komerčným hitom, napriek nejednoznačným kritickým ohlasom. Ostatnými titulmi – Temná strana dverí (The other side of the Door, 2016) a 47 METROV  (47 Metres Down, 2017) sa vrátil k žánrovým témam thrilleru a psychologickej drámy.

Mandy Moore (1984), vlastným menom Amanda Leigh Moore je americká speváčka a herečka. Potom, čo videla muzikál Oklahoma sa rozhodla, že sa chce vydať na dráhu speváčky. Ako dieťa niekoľkokrát zaspievala americkú hymnu na atletických  súťažiach v blízkom okolí Orlanda a Floridy.

V štrnástich nahrávala pre štúdiá v Orlande a dostala sa k nahrávacej spoločnosti Sony 550 Music. V pätnástich vydala svoj prvý album So Real a svoje prvé turné absolvovala so skupinou Backstreet Boys. Dodnes naspievala a vydala ešte ďalšie štyri. Absolvovala strednú katolícku školu so zameraním na korešpondenciu.

Napriek tomu, že predaj jej CD nelámal rekordy, dokázala, že má talent tak pre spev, ako aj pre hranie pred filmovou kamerou. Ako herečka na seba výraznejšie upozornila v júni 2002 pri príležitosti odovzdávania MTV filmových cien za úlohu vo filme Nezabudnuteľná cesta (A Walk To Remember, 2002).

Nasledujúce roky nakrútila filmy ako Denník princeznej (The Princess Diaries, 2001), Láskou buchnutá (How to Deal, 2003), Honba za slobodou (Chasing Liberty, 2004), zahrala si po boku Hugha Granta v Hľadá sa superstar (American Dreamz, 2006) či Svadba a iné pohromy (License to Wed, 2007) alebo Láska, svadba, manželstvo (Love, Wedding, Marriage, 2011).

V roku 2004 sa objavila v epizóde seriálu Vincentov svet (2004), Klinika Grace (2005) či Ako som spoznal vašu mamu (2005-2014). Nadabovala postavu Rapunzel v úspešnom animovanom filme Na vlásku (Tangled, 2010) a naspievala I skladbu I See The Light, ktorú nominovali na Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň. V roku 2011 ju magazín People zaradil do rebríčka najkrajších ľudí.

Claire Rhiannon Holt (1988) je pôvodom z Austrálie a v súčasnosti vyhľadávaná, ako jedna z talentovaných mladých hollywoodskych herečiek. Jej prvou a zatiaľ najvýznamnejšou úlohou je postava morskej panny z TV filmu a seriálu H20: Stačí pridať vodu (H2O – Just Add Water: The Movie, 2007) či študentka Penny z filmu Smutný ako jazz (Blue Like Jazz, 2012). Jej neveľkú filmografiu vyvažuje množstvo úspešných TV seriálov ako Upírske denníky, The Originals či Aquarius. Claire okrem aktívneho plávania hrá vodné pólo, vie hrať na klavír a gitaru, spieva a je držiteľkou čierneho pásu v Thai-kwon-de.

Pridaj komentár