Keď režisér Ridley Scott poslal scenár k pokračovaniu Blade Runnera Harrisonovi Fordovi, ten odpovedal jednoducho: „Je to najlepší scenár, aký som kedy čítal.” Je jasné, že hoci sú kiná v posledných rokoch plné pokračovaní a reštartov starých klasík, novinka Blade Runner 2049 medzi ne zapadnúť nechce.

Herec Ryan Gosling na tajomnejšom projekte ešte nepracoval! Premiéra pokračovania legendárneho sci-fi sa blíži!

O všetkom svedčia doteraz uverejnené atmosférické ukážky a tvorivý tím, ktorý za filmom stojí.

Režisérom filmu je kritikmi milovaný Dennis Villeneuve, autor minuloročného hitu Prvý kontakt, pred kameru sa zase postavia hollywoodske esá ako Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto, Robin Wright či Dave Bautista.

Pozrite si dvojicu videí, v ktorých vám sami odhalia dystopický svet filmu a profesiu lovcov replikantov – Blade Runnerov.

Aký je svet Blade Runnera?

Kto sú Blade Runneri?

Blade Runner 2049 sa odohráva tridsať rokov po prvom filme. V ňom prichádza na scénu nový blade runner menom K (Ryan Gosling), aby odhalil tajomstvo, ktoré môže uvrhnúť zvyšky spoločnosti do chaosu. Jeho pátranie ho privedie až k bývalému blade runnerovi (Harrison Ford), ktorý bol tridsať rokov nezvestný …

Film Blade Runner 2049 si v slovenských kinách môžete vychutnať aj v IMAX už od 5. októbra 2017. Prinesie vám ho spoločnosť Itafilm.

FOTO: Csfd.cz

Pridaj komentár