Grunge vznikol v USA ako hudobný žáner v osemdesiatych rokoch a ako mnoho ďalších mal veľký vplyv na svet módy. Vrcholné obdobie tohoto štýlu nastalo v roku 1991, kedy boli na výslní skupiny ako Pearl Jam a Nirvana, na čele s najväčšou módnou ikonou tohoto štýlu – Kurtom Cobainom. Ak ste odvážna a nebojíte sa rebelských kombinácii, nechajte sa inšpirovať a pustite aj vy grunge do svojho šatníka!

Grunge valcuje módne trendy! Oblečte sa aj vy v štýle veľkých hudobných hviezd!

Nová éra

Grunge sa dá v súčasnosti nosiť na viacero spôsobov a každá žena si v ňom môže nájsť to svoje. V jesenných kolekciách môžeme vidieť akúsi novú, jemnejšiu verziu grunge štýlu.

Prejavuje sa kombináciami dievčenských a romantických čipiek a výšiviek s drsnými vybíjanými prvkami, koženými sukňami a nohavicami.

Výsledok je rebelský, no zároveň nesmierne ženský. Samozrejme, kráľom grunge štýlu je a stále bude károvaný vzor. Keďže je výrazný a neprehliadnuteľný, netreba to s ním vonkoncom preháňať.

Ku károvanej košeli sa výborne hodia jednoduchšie nohavice a tenisky či trendy bikerky. Netreba zabudnúť ani na nesmrteľný denim a transparentné materiály.

Ďžínsová sukňa? Jedine s koženou bundou a s popísaným tričkom … hovoríme ÁNO.

Dôraz na doplnky

Hlavné pravidlo grunge štýlu je nesnažiť sa príliš. Tento módny štýl je o pohodlnosti, nedbalosti a originalite. Svoj outfit si môžete dokonale dotvoriť štýlovou čiapkou alebo dokonca klobúkom pánskeho strihu.

Výborne vyzerajú aj náramky s kovovými detailmi a must-have kúskom je rozhodne kabelka alebo batoh s vybíjanými prvkami. Ak je nejaký doplnok, ktorý maximálne podčiarkuje štýl grunge tak je to legendárny choker náhrdelník.

Okrem toho, že vyzerá perfektne v akejkoľvek kombinácii, nositeľke dodá ten správny rebelský, avšak zároveň dievčenský look.

FOTO: Twinset, cellbes.sk, La Famme, Kara, Pietro Filipi, pinterest.com

Pridaj komentár