Len pred pár dňami oslávilo francúzske šampanské Moët&Chandon svoj sviatok. Počas Moët Grand Day pozdvihli poháre k celosvetovému prípitku milióny ľudí v stotridsiatich krajinách sveta. Súčasťou ikonických osláv bolo aj Slovensko.

Bohémsku atmosféru letného večera umocnili krásne priestory ateliéru sklárskej výtvarníčky Gordany Turuk. Tá hosťom priblížila aj čaro zrodenia diel Gordana Glass, ktoré majú v svojich zbierkach mnohé významné osobnosti, medzi nimi i kráľovná Alžbeta II, pápež Benedikt XVI, či dánsky kráľ.

Na večierku z produkcie agentúry Cherry&Cherry, nechýbala ambasádorka značky Moët&Chandon pre Slovensko Ivana Gáborík Surovcová aj s manželom Mariánom Gáboríkom. Šumivú oslavu si prišli vychutnať známe tváre šoubiznisu, modelky aj herečky.

Moët Grand Day bol tento rok o čosi významnejší, nakoľko ich vlajková loď slávila okrúhle 150. výročie. Prvých päťdesiat fliaš nesúcich označenie Moët & Chandon Brut Impérial po prvý raz otvorili v roku 1869, pri príležitosti stého výročia narodenia generála Napoleona.

Výnimočnú chuť a lesk každému vzácnemu okamihu dodáva tento francúzsky klenot dodnes. Traduje sa, že každú druhú sekundu si na niektorom mieste vo svete otvoria fľašu Moët-u.

Dresscode medzinárodného večierku inšpiroval gypset a boho štýl, ktorého typickým znakom je skombinovať neskombinovateľné. Boho štýl v sebe nesie prvky etna, hippies, folku, indiánske prvky a retro. Je typický svojou farebnosťou, znesie mnoho vzorov, navodzuje uvoľnenosť a veselú náladu.

„V šatníku správnej bohémky by nemali chýbať maxi šaty, tuniky, čelenky, džínsovina, kovbojské čižmy, pončá, klobúky, náramky, šnúrky, korálky či pierka. Boho štýl môže byť aj v čistých líniách v prírodných farbách ľanu a z ľahkých vzdušných materiálov. Čím viac šperkov, tým lepšie,“ prezradila návrhárka Izabela Komjati, ktorej modely na večierku predviedla niekdajšia Miss Slovensko Eva Verešová, známa modelka Marika Časnochová či éterická herečka Silvia Šuvadová.

„Termín GYPSET je spojením anglického označenia pre róma – gypsy a voľným cestovaním bez limitov – jet set. Gypset dáva možnosť kombinovať oblečenie viac umelecky, využíva aj ťažšie materiály ako brokáty, drahé kamene a šperky, ale aj šatky a turbany na hlave,“ pokračuje Izabela.

Bohémskemu čaru podľahli aj Dominika Mikulcová, Miriam Kalisová, Natália Glosíková, Petra Palevičová, Eva Cifrová, Erika Barkolová a ďalšie známe krásky. Dodajme však, že aj páni vedia s módou zatočiť. V štýlovej pestrofarebnej kombinácii si prišiel Moët Grand Day užiť napríklad Jozef Grondzák, ktorý už roky úspešne tvorí pod značkou Lombardi Fashion.

Voňavú atmosféru dotvárali ručne vyrobené krištáľové sviečky Luminia a o zdravý pitný režim sa postarala Royal Water, ionizovaná voda, ktorá má vynikajúce antioxidačné vlastnosti a napomáha dostať organizmus späť do prirodzenej zdravej rovnováhy.

Tak, ako sú prvkom boho štýlu uvoľnenosť a veselá nálada, presne takým bol aj tohtoročný Moët Grand Day, ktorý vyzdvihuje význam vzácnych momentov a radosť zo života.

FOTO: Ján Vlk – Dreamwolf

Pridaj komentár