Je iná a možno i preto o niečo viac zapamätateľná. Má 16 rokov a pochádza z Francúzska, krajiny, v ktorej je móda a modeling to, čo v Brazílii futbal – každodenným sviatkom. Takto možno v úvode predstaviť novú tvár slovenskej modelingovej agentúry Mix Model Management, kráčajúcu po vzrušujúcej ceste modelingu s menou Louna. Kto je jej modelingový vzor a ako by vyzeralo jej vysnívané fotenie? Nielen to, ale i množstvo ďalších zaujímavostí sa dočítate v exkluzívnom rozhovore len pre M magazín.sk

Každá životná etapa má svoj začiatok. Kedy a kde začala tá Tvoja – modelingová? Ako si sa k modelingu dostala? Bol to vždy tvoj sen alebo Ťa náhodne oslovili na ulici?

Keď som mala 12 rokov, oslovila ma na ulici scoutka z agentúry Mix Model Management. Dovtedy mi modeling ani neprišiel na um. Ale som veľmi rada, že sa to stalo, pretože milujem tento životný štýl, zážitky a všetkých ľudí, ktorých som vďaka modelingu stretla. Ale moje 12-ročné ja si nikdy nemyslelo, že sa raz stane modelkou. (úsmev)

Narodila si sa vo Francúzsku a onedlho sa chystáš do Tokya a Paríža, ak to, samozrejme, momentálna situácia dovolí. Berieš to, že si Francúzka, ako svoju výhodu v porovnaní s konkurenciou?

To, že som Francúzska a francúzština je môj rodný jazyk, bude pre mňa asi výhodou v Paríži. Myslím, že mi to ale celkom dáva výhodu aj na Slovensku. Ľudí na castingoch totiž vždy zaujme, čo robí Francúzska na Slovensku a ľahšie si ma zapamätajú, lebo ma to od iných modeliek odlišuje.

Čo Ťa na modelingu ako práci zaujalo najviac a kde sa v tejto profesii vidíš o 5 rokov?

Rada sa učím nové veci a modeling je plný nových skúseností. Človek sa pri tejto práci nikdy neprestane učiť nové veci. Rada cestujem a stretávam nových ľudí. Som spontánny človek a nezvyknem veci až tak plánovať, preto ak aby som mala povedať pravdu, netuším kde budem o 5 rokov. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, dúfam, že o 5 rokov budem mať vďaka modelingu precestovaných čo najviac krajín a za sebou spolupráce s veľkými značkami.

Máš svoj modelingový vzor? Ak áno, prečo si si vybrala práve túto modelku?

Sledujem na Instagrame mnoho skvelých modeliek, ale neberiem ich ako svoj vzor. Dúfam, že budem sama sebe svoj vlastný vzor.

Zavri oči a na nachvíľku sa zasnívaj. Ako by vyzerala modelingová práca tvojich snov? Pokojne zájdi aj do detailov.

Nikdy som sa nad tým nezamýšľala, ale odmalička jazdím vďaka rodičom na koňoch a mám to veľmi rada, Tak asi by moja práca snov bolo fotenia, kde by som sedela na majestátnom cválajúcom koni v dlhých šatách vejúcich do všetkých strán.

Koľko ľudí, toľko chutí. Sú Ti bližšie skôr fotenia, alebo potrebuješ kontakt s publikom a obľubuješ viac prehliadkové móla?

Ja mám rada oboje. Aj keď fotenia sú mi trochu bližšie, lebo sú viac osobné a aj atmosféra na nich býva uvoľnená a kamarátska. Pózovanie pred kamerou si veľmi užívam. Módne prehliadky sú taktiež skvelé – zoznámite sa tam s množstvom dievčat, ktoré sa rovnako zaujímajú o modeling a keď sa s nimi rozprávate, zistíte, že nie ste sama, ktorá sa neustále stretáva s poznámkami ako „ty si ale vysoká“, čo mi dodáva sebavedomie. Atmosféra na prehliadkach býva ale viac stresujúca, no v zákulisí je vždy veľa zábavy a človek si odnesie nezabudnuteľné spomienky.

Nafotené len pre M magazín.sk fotografkou Silviou Leitmannovou

Za rozhovor ďakujeme mladej talentovanej modelke – Loune z agentúry Mix Models Management

Pridaj komentár