Pokračovanie obľúbenej vinárskej ságy si vychutnávajú filmoví fanúšikovia už aj v slovenských kinách. V českej komédii 3Bobule, sa okrem zohratej trojice v zložení Tereza Ramba, Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer, predstaví aj známy slovenský herec Braňo Deák.

Po rokoch nás českí filmoví tvorcovia pozývajú opäť sa nadýchať pravej letnej atmosféry v nádhernej krajine okolo moravskej Pálavy. S odstupom času sa hlavní hrdinovia Honza a Klára stali majiteľmi rodinného vinárstva a rodičmi roztopašných dvojčiat.

Každodenné starosti ich ale navzájom odcudzili a v súčasnosti žijú oddelene. Blíži sa ale vinobranie, rozhodujúci čas vinárskeho roka. Honza sa v tomto období za dramatických okolností stretáva so svojím dávnym „kumpánom“ Jirkou. Ten sa s nadšením pozve na návštevu, aby pomohol so zberom úrody, hoci mu vôbec nerozumie.

Celkom pritom zabudne spomenúť, že uteká pred dlhmi a že vlastne tak trocha uniesol svojho pubertálneho syna, ktorý z návštevy Moravy nie je vôbec nadšený.

A aby toho nebolo málo, na scéne sa objavuje aj Slovák Miro, ktorý si robí zálusk na miestne vinohrady. Dokáže malé vinárstvo a láska ústrednej dvojice prežiť sériu komických omylov a nedorozumení?

„Moja postava je na prvý pohľad sympatický mladík, ktorý prichádza do príbehu s úlohou pomôcť s distribúciou vína na Slovensko. Ukáže sa však, že je to veľký podvodník a poriadne to ostatným postavám skomplikuje. Ja som v skutočnosti tiež sympatický mladík, ale nikdy neintrigujem. Mám pocit, že ma celý filmový tím medzi seba prijal veľmi rýchlo. Hneď v prvý deň som totiž na pľac priniesol pár fliaš prosecca, ale skôr ako úplatok za rýchle prijatie do partie, to bol prípitok na narodenie mojej dcéry, ktorá bola v tom čase na svete 48 hodín.“ prezrádza o svojej postave slovenský herec Braňo Deák.

Novú českú komédiu 3Bobule prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár