Fero Mikloško predstavil Little Black Collection 2014

453

titulkaFOTO: Vladimír Labát

Priestor Esterházyho paláca sa v pondelok 10. marca vďaka jarnej kolekcii Little Black Collection od slovenského módneho návrhára Fera Mikloška premenil na romantický Paríž z 50-tych rokov. Po móle za sprievodu francúzskej hudby už zrazu nekráčali len modelky v šatách od dizajnéra, ale dámy z vysokých spoločenských kruhov plné šarmu a elegancie. Hodváb, kvetovaná potlač, čipka, brokát a štruktúrované lesklé materiály boli v luxusnom prevedení spojené nadčasovou čiernou farbou. Ženské krivky vynikali v priliehavých overaloch, šatách strihaných v páse, ale aj v jarných sakách a sofistikovaných kabátikoch.

1V kolekcii bohatej na strih sa nachádzali sukne rôznych dĺžok, elegantné úzke nohavice, kokteilové i večerné šaty. Kvalitné spracovanie a luxusný vzhľad  22 modelov bol dotvorený kožušinovými pelerínkami, ligotavými šperkami, špicatými lodičkami a balónovými sukňami. „Malé čierne“ jednoducho vyrážali dych. V rukách modeliek sa vystriedalo niekoľko väčších a menších kabeliek, a preto okrem krásnych modelov šiat mali vyberaní hostia možnosť vidieť aj najnovšiu kolekciu doplnkov značky Miklosko Fashion Design.

3

Začiatok módnej prehliadky Fera Mikloška uviedla slovenská topmodelka Vierka Schottertová, ktorej patrilo aj úplné finále v čiernom priliehavom tope v kombinácií s obrovskou sukňou. Tento model učaroval nie jednej prítomnej dáme. S myšlienkou „little black“ sa slovenský módny návrhár Fero Mikloško pohrával už rok. Do konca ju dotiahol až teraz a s prípravami začal už v decembri.  Tohtoročnú kolekciu jar/leto 2014 rozdelil na dve časti- jarnú a letnú. Tou jarnou sa rozhodol ísť proti prúdu a zahalil ju do čiernej farby a na tú letnú sa môžeme tešiť už čoskoro koncom apríla.

4Čo dodať na záver? Snáď len slová autora Little Black Collection:

“Svoj obdiv k parížskym módnym domom som nikdy netajil. Nakoniec, Paríž je predsa kolískou haute couture a módy v súčasnom ponímaní. To, čo ma však uchvátilo a pohltilo v poslednom období omnoho viac nie je pompéznosť vzorov či výraznosť farieb, ale striedmosť a zároveň neprehliadnuteľný pôvab čiernej farby. Atmosféra malých módnych salónov oddaných “la petite robe noire” vie byť očarujúca a veľmi inšpiratívna. Môj rukopis samozrejme nesmie chýbať.”

Fero Mikloško

5781012131415FOTO: Peter Frolo

Pridaj komentár