Fero Mikloško a jeho nová kolekcia jeseň/zima 2014

615
Fero Mikloško a jeho nová kolekcia jeseň/zima 2014 2

Fero Mikloško, predstavil svoju novú kolekciu šiat a šperkov na Viedenskom týždni módy pre sezónu jeseň/zima 2014. Jeho meno sa spája len s tým najlepším, čo sa slovenskej módy týka a zároveň je jedným z najvýznamnejších slovenských módnych návrhárov.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin1Návrhár Fero Mikloško sa pred viedenským publikom odprezentoval už niekoľko krát, ale na MQ Vienna Fashion Week sa značka Miklosko Fashion Design predstavila po prvý krát 14. septembra 2014.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin2

Exkluzívna a originálna tvorba Fera Mikloška v štýle Couture a jeho jedinečnosť je už roky spojená s ručnou prácou najvyššej kvality. Dokonalý strih, aktuálna farebnosť, luxusné materiály, ale predovšetkým individuálny prístup a zvýraznenie jedinečnosti boli jasnými poznávacími znakmi jeho novej kolekcie.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin3Podľa návrhára Fera Mikloška je jeho nová kolekcia „strihovo rafinovane ženská“ ako každá jeho kolekcia. Túto sezónu kombinoval sýte farby s kovovými, zvieracie vzory s geometrickými, hrubšie materiály ako bukle, či brokát s jemnejšími ako je čipka alebo hodváb.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin4Nová kolekcia Fera Mikloška je návratom k sýtym farbám orientu, opulentným vzorom starej Európy a odvážnym kombináciám nového tisícročia. Prítomnosť čiernej je v úzadí a vytvára akoby nenápadné “tiene”.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin5Elegancia a okázalosť prúdia naprieč všetkými časťami odevov až do najmenších detailov. Ani tento krát návrhár neopúšťa romantické a pre neho večne inšpiratívne strihy 50-tych rokov.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin6Či sa pozeráte na krátke kokteilové šaty, rafinovaný nohavicový kostým, alebo bohatú večernú róbu, vždy vnímate noblesu, ženskosť a luxus. Celok, v ktorom sa vrstvením prirodzene spájajú a originálne dopĺňajú jednotlivé kúsky. Módnu prehliadku otvorila a zároveň ukončila známa slovenská modelka Viera Schottertová.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin7A aké sú kľúčové motívy nových návrhov? „Sú to určite kožušiny a leopardí vzor v rozličnom prevedení podľa zloženia materiálov. Najčastejším a dominantným materiálom je lurexový brokát doplnený luxusnými transparentnými čipkami a hodvábom či kašmírom. Ako kľúčový kúsok som zvolil krátke koktejlky s kruhovou sukňou a kabát s voľnejšími rukávmi v štýle 60-tych rokov,“ opisuje slovenský návrhár Fero Mikloško.

fero_miklosko_mqv14_mmagazin8Miklosko Fashion Design jeseň/zima 2014

MFD AW14 1 MFD AW14 3 MFD AW14 6 MFD AW14 8 MFD AW14 11MFD AW14 12 MFD AW14 13 MFD AW14 15 MFD AW14 17 MFD AW14 20MIKLOSKO JEWELS by SPLEEN jeseň 2014

MJS emerald earrings

Pridaj komentár