Fenomén zriedkavo kvitnúcich kvetov v Badlands Utah USA

178
Fenomén zriedkavo kvitnúcich kvetov v Badlands Utah USA 1

Badlands sú všeobecne známe suchým terénom. Vyznačujú sa strmými svahmi a minimálnou vegetáciou. Toto miesto však vyobrazuje nádhernú škálu farieb, kaňony, či rôzne iné skalnaté útvary. Oblasť býva často suchá až vyprahnutá, no plná prekvapení. Fotograf Gyu Tal zachytil veľmi vzácny jav, ktorý sa vyskytuje v Utahu raz za pár rokov. Len na niekoľko dní sa sem dostane vlaha od mora. Vtedy sa popraskaná a vysušená zem začne regenerovať a vyplodí tie najkrajšie farbami hýriace kvety aké môžu tróniť v okolí. Kvety sa postupne prebíjajú cez štrbiny a ťahajú sa za slnkom. Fádna a trochu nudná scenéria Badlands sa premieňa na úchvatnú zem posiatu kvetmi rôznej farby a veľkosti. Všetko sa prebúdza k životu a dodáva miestu naozajstné čaro, ktoré môže vytvoriť len príroda.

Fenomén zriedkavo kvitnúcich kvetov v Badlands Utah

Badlands-Utah-Mmagazin1

Ak chcete vidieť tento neopísateľný úchvatný jav vyberte sa do Badlands Utah v USA. Spolu s fotografmi, ktorých to sem láka si môžete urobiť fotky okolitej prírody. Musíte byť ale oddaný a sledovať predpoveď počasia, pretože neexistuje žiadny presný termín tohto záhadného javu, okrem toho, že sa to stáva na jar.

Badlands-Utah-Mmagazin1a Badlands-Utah-Mmagazin1b Badlands-Utah-Mmagazin1c Badlands-Utah-Mmagazin1d Badlands-Utah-Mmagazin1e Badlands-Utah-Mmagazin1f Badlands-Utah-Mmagazin2 Badlands-Utah-Mmagazin2a Badlands-Utah-Mmagazin2b Badlands-Utah-Mmagazin2cFOTO: Gyu Tal

[Alžbeta/placestoseeinyourlifetime.com]

Pridaj komentár