Femme Fatale vďaka nesmrteľnému červenému rúžu na perách – Radí vizážistka Ľudmila Piptová + ROZHOVOR

359
Femme Fatale vďaka nesmrteľnému červenému rúžu na perách – Radí vizážistka Ľudmila Piptová + ROZHOVOR 5

Trendy v líčení sa menia závratnou rýchlosťou. Dnes je hitom to, čo sa zajtra ani nemusí nosiť! Avšak, predsa len sa nájde to, čo tu zostáva navždy. Je to nesmrteľný klasický červený rúž! Červené pery premenia každú ženu na Femme Fatale a stane sa snom každého muža. Vytvoriť dokonalé pery v tejto farbe však nie je jednoduché. Aby červené pery nevyzerali vulgárne, musí sa s nimi pracovať s maximálnou precíznosťou. V prvom rade sa treba postarať o správne zvolený make up očí. Na to, aby ste však zaujali vám postačí takzvaný „nude make up“.

Femme Fatale vďaka nesmrteľnému červenému rúžu – Radí vizážistka Ľudmila Piptová

femme_fatale_vdaka_nesmrtelnemu_cervenemu_ruzu_mmagazin1

Mmagazín.sk bol pri tom a nenechal si ujsť jedinečnú príležitosť vyspovedať vizážistku Ľudmilu Piptovú a prináša Vám s ňou krátky rozhovor:

Kedy je najvhodnejšie zvoliť červený rúž k danému make upu?

Úspešné ženy rôzneho veku a sociálneho postavenia rady používajú červený rúž. Premeniť sa niekedy na „femme fatale“ býva príjemné. Avšak nie každý vie pravidlá mejkapu s červenými perami. Najvhodnejšie je ho aplikovať na dokonalý nude mejkap, inak červený rúž odhalí všetky nedokonalosti pleti. Najčastejšie býva na spôsob klasického holywoodskeho obrazu alebo v retro štýle s čiernymi linkami. Taktiež ho používame, keď si chceme podčiarknuť odev, či upozorniť na svoje pery.

femme_fatale_vdaka_nesmrtelnemu_cervenemu_ruzu_mmagazin2

Sú nejaké zásadné pravidlá odtieňov červenej, kedy sa viac hodí svetlý odtieň a kedy viac tmavý odtieň červeného rúžu?

Je dobre vychádzať z farebnej typológie štyroch ročných období, kde môžeme určiť, či je daná osoba studeného alebo teplého typu a podľa toho volíme aj odtieň červeného rúžu. Pri studenom type, čo je leto a zima, je vhodné, aby červené rúže mali modro-fialový podtón, pričom leto volí jemnejšie odtiene červenej – zima sýtejšie, no a na druhej strane teplé typy, ako je jar a jeseň, pre ne je vhodnejší červený rúž s oranžovým podtónom s nádychom do hneda, pričom jar volí jemnejšie odtiene a jeseň sýtejšie. Nie je to pravidlo, ale denný mejkap s červeným rúžom je vhodný skôr v zime ako v lete. V lete je to viac o leskoch na pery a transparentnosti a hlavne o tom, v čom sa dobre cítime. Pre väčšie pery aplikujeme matné prevedenie rúžu a pri menších perách kvôli objemu pridáme lesk.

Pre akú vekovú kategóriu je vhodný červený rúž?

Skôr pre vekové kategórie 20 až 30 ročné, pretože po 40-tke môže, v niektorých prípadoch, ak nositeľka má zanedbanú alebo vráskavú pleť, takéto líčenie pôsobiť na deň prehnane, tvrdo a lacno. Preto je dobré trošku ubrať,  aby pôsobilo jemnejšie. Tu naozaj platí, že menej je viac. Pri večernom líčení môžeme jeho intenzitu zvýšiť. K elegantnému make upu aplikujeme matný rúž, prípadne s jemným leskom. Ženy vo vyššom veku by sa mali vyvarovať perleťovým rúžom, pretože zvýrazňujú vrásky.

femme_fatale_vdaka_nesmrtelnemu_cervenemu_ruzu_mmagazin3

Existuje nejaký trik na to, aby sa nám po čase rúž nerozmazal?

Po vyčistení pleti je dobré vypeelingovať si pery, či už vhodným peelingovým prípravkom, alebo zubnou kefkou a vodou. Potom je vhodné naniesť na pery balzam a nechať ho pôsobiť, pokiaľ nalíčime tvár. To preto, aby pery získali zdravý vzhľad bez popraskania a šupín. Pred aplikáciou červeného rúžu odsajeme prebytočný balzam a prejdeme pery štetcom s malým množstvom mejkapu a jemne  zapudrujeme transparentným  púdrom cez jemnú vrstvu papierového obrúska. Tak získame čisté maliarske plátno pripravené na kontúrovaciu ceruzku, s ktorou vykreslíme obrysy pier a tiež túto ceruzku roztieňujeme smerom dovnútra  štetcom alebo aplikátorom. Štetcom na pery nanesieme v tenkej vrstve rúž. Treba pracovať precízne, pretože čím tmavší rúž, tým viac vidno nedokonalosti pri jeho aplikácii. Otlačíme pery do papierového obrúska a znova jemne  zapudrujeme transparentným  púdrom cez jemnú vrstvu papierového obrúska. Potom nanesieme druhú vrstvu rúžu, prípadne zafixujeme fixátorom mejkapu (treba zvážiť, lebo niektoré majú nepríjemne horkú chuť). Takto nalíčené pery by mali zostať odolnejšie a nemali by sa rozmazávať. Na trhu sú teraz aj dlhotrvajúce fixky na pery alebo dlhotrvajúce rúže, len majú nevýhodu v tom, že veľmi vysušujú pery. V tom prípade treba mať po ruke balzám na pery, ale ako vieme, mastné produkty odličujú, takže opatrne.

 Kedy si zásadne nedávať červený rúž?

Určite nie na veľmi úzke pery alebo ak sa vám nepáčia vaše pery, pretože by ste na ne pútali pozornosť. Tiež by sa mu mali vyvarovať ženy s čiernymi fúzikmi, pretože ich ešte viac zvýraznia. Nemeňte červeným rúžom tvar pier – ešte viac vaše korektúry zvýrazníte, ak pridáte lesk. Takisto, ak sú zuby nepekné alebo pokazené, priťahuje to na ne pozornosť.

femme_fatale_vdaka_nesmrtelnemu_cervenemu_ruzu_mmagazin4

Nafotené špeciálne len pre M magazín.sk fotografkou Luciou Humer:

Fotografia: Lucia Humer

Modelka: Romana K./ HM Models

Make-up: Ľudmila Piptová

Vlasy: Ľudmila Piptová

Pridaj komentár