Súťaž krásy Felvidék Szépe je najprestížnejšia súťaž v maďarskom jazyku na Slovenku. Jej poslaním je podpora spolupatričnosti,  kultúry a indentity „Felvidéku” cez hodnoty moderného sveta prostredníctvom moderných komunikačných kanálov.

Najprestížnejšia súťaž krásy v maďarskom jazyku na Slovenku? Predsa Felvidék Szépe!

Organizujeme už 4.ročník súťaže krásy – Felvidék Szépe, ktorý sa veľmi líši od ostatných ročníkov, hlavne v intenzite a dĺžke spolupráce s finalistkami a koncepciou finálového večera. 16 semifinalistiek sme vybrali už v novembri 2016.

Odvtedy sa uskutočnili 2 sústredia: prvé v januári v Hotel Aqua Veľký Meder, kde sme dievčatá predstavili v rámci charitatívneho plesu prítomným, ale aj verejnosti. Počas prvého tábora sme nafotili oficiálne portrétové fotografie, na základe ktorých sa určí Miss Face  a dievčatá dostali možnosť ukázať svoje nadanie v rôznych disciplínach v rámci podsúťaže Miss Talent.

Pokračovali sme táborom počas februára v hoteli Kormorán v Šamoríne. Počas 3 dní mali dievčatá veľmi intenzívny program. V nedeľu sa zúčastnili „mindufulness“ tréningu zameraného na rozvoj sebavedomého vystupovania a sebaovládania v stresových situáciách.

Nasledujúce ráno mali nabité programami zameranými na starostlivosť o vonkajšiu krásu: zúčastnili sa skrášľovacích procedúr v salónoch Kesprit a Yasmine Beauty a absolvovali tvrdé tréningy v posilňovni Synergym Šamorín.

Pondelok poobede sa vyberal Miss Sport v rámci zumba hodiny s absolútnym zumba talentom Karesz Öllős a vytrvalosti v plakingu, sed-ľahu a klikoch. Ďalej mali dievčatá možnosť sa predviesť v bikinách, kde sa vyberala budúca majiteľka titulu Miss Bikini.

Dievčatá absolvovali aj náročné fotenie v interiéroch hlavného partnera súťaže Dunauto DS s.r.o. Počas tohto tábora organizátori venovali veľa času aj individuálnym rozhovorom s dievčatami. Na základe týchto rozhovorov vznikli témy, v rámci ktorých sa dievčatá budú nasledujúcom období prezentovať.

Bohužiaľ, na finálovom večeri bude mať miesto iba 12 dievčat, preto sme sa museli rozlúčiť s 3 dievčatami. Súťaž opustili Viki Misák, Enikő Sándor a Sofia Farkas.  Keďže tento ročník je mimoriadne náročný do zóny „ohrozenia“ sa dostali ďalšie 3 dievčatá: Tünde Kis, Kata Húsvéth a Nicolette Varga, ktoré dostali možnosť svoje odhodlanie pokračovať v súťaži do polky apríla.

Samotné finále sa uskutoční až 11. augusta 2017 v rámci zabehnutého gastrofestivalu „Nemeshodosi Nagy Lakoma“ v obci Vydrany neďaleko Dunajskej Stredy.

Plánujeme veľkolepé finále pred tisícmi divákov so zaujímavým kultúrnym programom, kde hlavnými hviezdami budú súťažiace Felvidék Szépe.

Práve preto finálovú 12 ešte čaká veľa práce, aby nová kráľovná a jej dvorné dámy aj po 11. auguste vedeli verne a pripravene reprezentovať hodnoty maďarskej menšiny na Slovensku.

Pridaj komentár