Uznávaná poľská dizajnérka Kamila Zielinska, predstavila v Trenčíne kvalitnú a nadčasovú módu. Nielen tieto aspekty ocenila špeciálne zložená porota tu, prestížnym ocenením Zlatá Fatima, v kategórii spoločenské šaty. Kamila sa pravidelne zúčastňuje európskych Fashion Weekov, pričom tento rok svojou účasťou poctila aj oživenú legendu – Trenčín mesto módy.

Famózna kolekcia EBONY v podaní poľskej dizajnérky Kamily Zielinskej ocenená Zlatou Fatimou! Aj takýto bol Trenčín mesto módy 2017!

Kamiline modely sa objavujú aj v British Vogue a sú súčasťou šatníkov mnohých známych osobností v Poľsku. Kamila Zielinska v Trenčíne prvýkrát predstavila svoju najnovšiu kolekciu s názvom Ebony, ktorej vznik bol inšpirovaný jedinečnou africkou kultúrou.

Slovo EBONY má veľa významov. Prvé, ktoré nám príde na myseľ, je určite tmavé a veľmi cenné drevo, ktoré tiež poznáme pod názvom eben. EBONY je tiež ženské meno, ktorého symbolom sú tradície, hrdosť, vytrvalosť, či neoblomnosť.

EBONY, to je tiež hlavná inšpirácia i názov novej kolekcie módnej návrhárky Kamily Zielinskej, ktorá ňou ilustruje poctu a bohatstvo kultúrnej Afriky a obzvlášť kultivovanie starých zvykov kmeňa Masajov, žijúcich v Keni a Tanzánii.

Vznik kolekcie EBONY trval viac ako 18 mesiacov a to kvôli tomu, že proces tvorenia novej kolekcie Kamily Zielinskej bol úplne iný, ako sú dnešné štandardy.

Jednotlivé modely kolekcie nevznikali na papieri, ale boli tvorené pomocou komplikovanej sochárskej metódy, ktorá sa skladá z rezania materiálu – priamo na manekýnkach vytvára dizajnérka všetky prototypy sama.

Tento typ umeleckej tvorby potvrdzuje, že každý model, ktorý vznikne v jej pracovni, sa stáva ideálnym doplnkom ženského tela. Takýto doplnok nedominuje a zároveň sa ani neskrýva, ale tiež neplní len vedľajšiu funkciu – je rovnocenným partnerom, ktorý pomáha klientkam dostať zo seba skrytý potenciál krásy. Tak vlastne vznikali modely z kolekcie EBONY, ktorej hlavným estetickým motívom je kontrastná hra medzi tým čo je ,,ťažké“ a tým čo je ,,ľahké“.

Nosné prvky kolekcie, ako korzetové blúzky, kabáty, či horné časti šiat, boli doplnené šnúrkami, ktoré prinášajú dynamiku do extatického Masajského tanca a ich plný potenciál sa objavuje po uvedení do pohybu. Zložité vzory, ktoré zdobia každý model z kolekcie EBONY, boli tvorené dôkladným ručným spôsobom s použitím ozdobných pásikov. Celková dĺžka ozdobných pásikov, ktoré boli v kolekcii EBONY použité, je viac ako 1 kilometer.

Kolekcia EBONY bola predstavená v kampani, ktorú nafotil fotograf Marcin Biedron. Za celú vizualizáciu, ako aj za celú umeleckú koncepciu, je zodpovedná Katarzyna Konieczka.

V celkovom stylingu zostala využitá tiež pravá Masajská bižutéria, ktorá je veľmi blízko spojená s kolekciou – špeciálne jej rôzne farby, pri ktorých si každý hneď predstaví africkú krajinu, jej surovú zem, ale aj tie najkrajšie prírodne krasy.

odvaha, sila, krv, každodenné tvrdé podmienky života

nebo, voda, energia

jedlo, zem, územie

priateľstvo, teplo, štedrosť

plodnosť, slnko

 

čistota, zdravie, mlieko

spoločnosť, harmónia, solidarita, človek

Styling kolekcie doplnili nevýrazné topánky, ktoré mali zvýrazniť, ako často práve tie v Afrike chýbajú a akú radosť robí domorodcom akákoľvek ochrana nôh, bez ohľadu na módu, veľkosť alebo farbu. Účesy a tvary rovnako zapadajú do Masajskej tradície – červene účesy sú známkou a výsadou bojovníkov (zvyšok kmeňa mal oholené hlavy).

Pridaj komentár