Končiaci sa Ružový október – mesiac osvety o karcinóme prsníka, motivoval aj naše extraligové florbalistky, ktoré urobili krásne a ušľachtilé gesto: ženám trpiacim karcinómom prsníka venujú celé benefičné kolo zápasov Hyundai extraligy vo florbale žien v piatich mestách Slovenska.

Športové podujatia sa uskutočnia v sobotu 2. novembra 2019, s cieľom podporiť pacientky s karcinómom prsníka a poukázať na prevenciu tejto vážnej zhubnej choroby. 

Na benefičnom kole zápasov takmer dve tisícky mladých florbalistiek a ich fanúšikov spoločne povedia NIE RAKOVINE PRSNIKA na súbežných zápasoch v piatich mestách Slovenska a podporia vznik novej pacientskej poradne a dve ďalšie, ktoré už niekoľko rokov o. z. NIE RAKOVINE prevádzkuje v Národnom onkologickom ústave v Bratislave a Východoslovenskom onkologickom ústave v Košiciach.

NIE RAKOVINE bojuje za systémovú prevenciu a dostupnú onkologickú liečbu, vo svojich poradniach psychicky podporuje pacientov s novou onkodiagnózou a sprevádzajú ich životom s náročnou liečbou.

V sobotu 2. novembra 2019 sa všetky tímy Hyundai extraligy – najvyššej ženskej florbalovej súťaže na Slovensku, počas jedného súťažného kola na všetkých florbalových ihriskách, objavia v ružovom s nápisom: „Povedz aj ty NIE RAKOVINE PRSNÍKA!“

Rovnaký nápis bude aj v stredových kruhoch všetkých telocviční. Extraligové hráčky si pred zápasom oblečú špeciálne ružové tričká a spolu so svojimi divákmi tesne pred začiatkom zápasu spoločne odošlú darcovské DMS na podporu pacientskych poradní.

Svoje tričko s podpisom navyše každá hráčka po spoločnom fotení s divákmi venuje tomu fanúšikovi, ktorý výmenou za neho odošle ďalších 5 DMS na podporu kampane.

Preto pozývame v sobotu 2. novembra 2019 nielen fanúšikov florbalu, ale aj dievčatá, mužov, ženy s deťmi a rodinami, ktorým je myšlienka sympatická, na spolu 5 mimoriadnych florbalových zápasov Hyundai extraligy. Všetci si tu môžu vyskúšať aj simulátor samovyšetrovania prsníkov.

17:15 Bratislava: Hurikán Bratislava – Kysucké Nové Mesto – LIVE prenos na huste.tv – hala UK FTVS – prof. Rovného, pri moste Lafranconi – Nábrežie gen. L. Svobodu 9, Bratislava

17:00 v Tvrdošíne: FBK Tvrdošín – Eastern Wings Michalovce – v Mestskej športovej hale, ul. Školská 837, Tvrdošín

15:00 v Dubnici nad Váhom: ŠK 98 Pruské – Slávia Nitra v Mestskej športovej hale, ul. Športovcov 655, Dubnica n Váhom

16:00 v Nemšovej: Nemšová – Harvard Partizánske – v Mestskej športovej hale v Nemšovej, Mierové námestie 61

14:30 v Spišskej Novej Vsi: Kométa Spišská Nová Ves – Predator Sabinov, Športová hala, ul. Za Hornádom 15, v Spišskej Novej Vsi

Ambasádorkou Hyundai extraligy v celonárodnej kampani NIE RAKOVINE! je 24-ročná Adela Kľúčiková, najlepšia hráčka florbalového tímu Hurikán Bratislava v uplynulej sezóne. Zastupuje nielen seba, ale aj ďalších takmer 2.000 dievčat a žien, ktoré hrajú florbal na ligovej či školskej úrovni. Ďalšie aktuálne informácie o Hyundai extralige a aktivitách na podporu kampane NIE RAKOVINE! nájdete na facebookových a web stránkach NIE RAKOVINE a Hyundai extraliga.

Veríme, že vďaka každému návštevníkovi vytvoríme nielen skvelú športovú atmosféru, ale neopakovateľným spôsobom spoločne vyjadríme podporu ženám, ktoré rakovina prsníka môže ohroziť. Tešíme sa na rekordnú návštevnosť zápasov, v ktorých ide tentoraz nielen o výsledné skóre!

Víťazmi budú všetci zúčastnení, ktorí sa priamo z úst vyliečených pacientok a dobrovoľníkov dozvedia, čo majú robiť pre svoje zdravie.

Ďakujeme za Vašu podporu

Jana Pifflová Španková, Patrik Herman, Bibiana Ondrejková,

zakladatelia aliancie NIE RAKOVINE

Hyundai extraliga žien

Slovenský zväz florbalu

Všeobecná zdravotná poisťovňa – partner edukácie

HYUNDAI SLOVENSKO – partner mobility

Pridaj komentár