Ak vás bavil román Pýcha a predsudok, je pravdepodobné, že poznáte aj podobne kultový príbeh s názvom Malé ženy. Napísala ho Louisa May Alcottová ešte v roku 1868, inšpirovaná životným príbehom seba a svojich troch sestier.

Román bol odvtedy mnohokrát znovu vydaný, sfilmovaný a uvedený ako divadelná i rozhlasová hra, vďaka čomu patrí medzi najúspešnejšie romantické diela. Už začiatkom budúceho roka príde do našich kín jeho nová adaptácia s hviezdnym hereckým obsadením. Pozrite si prvý trailer.

Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Po tom, čo ich otec zahynul vo vojne, žijú už len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom.

V dojímavej i veselej novinke sa v hlavných úlohách predstavia Emma Watson, Saoirse Ronan, Timothée Chalamet aj Meryl Streep.

O scenár a réžiu sa postarala Greta Gerwig s dvomi nomináciami na Oscara za coming-of-age film Lady Bird, ktorý zaznamenal prekvapivý úspech u divákov i kritikov. Nebolo by preto prekvapením, ak by aj tento film mal oscarové ambície.

Nový romantický film Malé ženy prinesie od 30. januára 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár