Elie Saab – Best Collections of Spring 2015

180
Elie Saab – Best Collections of Spring 2015 2

Počas svojej 30 ročnej kariéry nemal libanonský návrhár nikdy pocit, že sa musí prispôsobovať svojej národnosti. Od jeho veľkého medzinárodného úspechu v roku 2002, keď si jeho šaty obliekla Halle Berry na odovzdávanie cien Oskara a vyhrala ocenenie za najlepší ženský herecký výkon sa snažil, aby nedostal nálepku „arabský dizajnér“. Zdá sa, že teraz je Elie Saab presne tam, kde chcel byť, on je pánom špecifického couture štýlu a práve teraz sa chce vrátiť do Levantu a vzdať poctu zemi, ktorá ho stále najviac podporuje.

Elie Saab – Best Collections of Spring 2015

elie_saab_mmagazin1

Na jar roku 2007 predstavil kolekciu inšpirovanú slnkom v Bejrúte, v roku 2013 ukončil štúdium bakalára na libanonskej univerzite v oblasti módy a dizajnu a dnes už čerpá inšpiráciu zo zlatého veku Bejrútu v 60-tich a 70-rokoch minulého storočia. Katalógy umiestnené na každej stoličke hostí predstavovali nostalgické fotografie „starého Bejrútu“ a pohyblivé obrazy jeho rodičov.

elie_saab_mmagazin2

A tak sme tento rok mohli uprostred záhrady vidieť to, čo Saab vie najlepšie: vysnené šaty ako pre princezné, s výnimkou niektorých čiernych, ktoré boli skutočne najkrajšie, prevládali svetlé farby, ako mimosa, ružová, pistáciová ( opakujúci sa odtieň tejto sezóny, nie však vhodný pre všetky farby pleti ), sivá, hnedá. Elie Saab použil v kolekcii ženskú siluetu, v drieku úzke, chudé pásy a krátke a dlhé A-linky, na tento strih ho inšpiroval tulipán, ktorým vložil život novým zaujímavým motívom. Veď nakoniec posúďte sami.

elie_saab_mmagazin3 elie_saab_mmagazin4elie_saab_mmagazin5 elie_saab_mmagazin6 elie_saab_mmagazin7 elie_saab_mmagazin8 elie_saab_mmagazin9elie_saab_mmagazin10 elie_saab_mmagazin11 elie_saab_mmagazin12 elie_saab_mmagazin13 elie_saab_mmagazin14 elie_saab_mmagazin15 elie_saab_mmagazin16 elie_saab_mmagazin18 elie_saab_mmagazin19 elie_saab_mmagazin20 KIM_1007[Veronika/arabia.style.com]

Pridaj komentár