Elena Kuznetsová – Krása z opustenej továrne v Queense

370
Elena Kuznetsová - Krása z opustenej továrne v Queense 10

Elena Kuznetsová je rodená Ukrajinka a vo fotografickej tvorbe figuruje ako samouk. Jej vízie a citlivosť pochádzajú z rozšírenej znalosti v rôznych oblastiach fotografie. V minulosti pracovala ako úspešná modelka, ale aj vlasová stylistka.

elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin1Elena vytvára fotografie, ktoré majú divadelný charakter a poskytujú intímne povedomie o charaktere danej osoby. Nezáleží na tom, či má pre objektívom modelku, hudobníka na pódiu, alebo dieťa umožňuje divákovi preskúmať dielo dokonale a okamžite sa s ním spriateliť.

elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin2Vo fotografii ju motivuje predovšetkým krása. „Krása je niečo, čo nepôsobí len na náš zrak ako taký, ale predovšetkým na našu myseľ a naše srdce.“ Prečo sa teda krása dotýka každého iného zvlášť? Tak túto otázku si veľmi často kladie autorka krásnych fotografií. Bez ohľadu na to, je za ten pocit krásy, ktorý dokáže vidieť a vnímať veľmi vďačná.

elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin3elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin4elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin5elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin6elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin7elena_kuznetsova_tovaren_mmagazin8

Len pre M magazin.sk fotografka Elena Kuznetsová:

Elenka, ako dlho si sa pripravovala na fotenie módneho editoriálu „Krása z opustenej továrne v Queense“?

Normálne sa na „shootingy“ pripravujem tak jeden alebo dva týždne, niekedy dlhšie niekedy kratšie. Ale v prípade tohto editoriálu pre M magazin.sk mi prípravy trvali presne sedem dní.

Aká bola atmosféra na samotnom fotení?

Atmosféra bola naozaj veľmi príjemná.

Čo hovoríš na svoj tím ľudí, s ktorými si pracovala?

Tím ľudí, ako make-up artistu, hair stylistu a modelku som si vyberala sama, takže som so svojím výberom bola nadmieru spokojná.

Ako dlho trvalo samotné fotenie editoriálu?

Fotenie editoriálu trvalo necelé štyri hodiny, z toho samotný „shooting“ bol celú hodinu a ďalší čas bol potrebný na prípravu vlasov a na make-up, doprava na miesto, prezliekanie sa modelky a vyberanie oblečenia.

Čo sa ti na celom fotení páčilo úplne najviac?

Jedinečné priestory starej továrne, milujem takéto miesta.

Nafotené špeciálne len pre M magazin.sk fotografkou Elenou Kuznetsovou

Fotografia: Elena Kuznetsová

Modelka: Gillian Deery/Marilyn Models NY

Make-up: Yuriko Saijo

Vlasy: Jasmine Anna

 

 

Pridaj komentár