Zlo sa opäť objavuje v mestečku Derry. Režisér Andy Muschietti zjednotí Klub núl na návrat tam, kde všetko začalo. To Kapitola 2 je pokračovaním najlepšie zarábajúceho hororového filmu všetkých čias.

Dvadsaťsedem rokov po tom, čo Klub núl porazil Pennywisea, sa tento vrátil, aby znovu terorizoval mesto Derry. Detskí hrdinovia, ktorí sú teraz už dospelí, si dávno išli každý svojou cestou.

Ale opäť miznú ľudia, takže Mike, ktorý ako jediný zo skupiny zostal vo svojom rodnom meste, zavolá ostatných domov.

Poznačený zážitkami z minulosti, každý z nich musí prekonať svoje najhlbšie obavy, aby zničili Pennywisea raz a navždy … To ich privedie priamo do cesty klauna meniaceho podoby, ktorý sa stal smrteľnejším ako kedykoľvek predtým.

Film je Muschiettiho pokračovaním kritikmi chváleného obrovského kasového hitu. To z roku 2017 celosvetovo zarobilo viac ako 700 miliónov dolárov. Oba filmy redefinujú a prekračujú hororový žáner, nakoľko sa To stalo súčasťou kultúrneho zeitgeistu.

To Kapitola 2 predstavuje Jamesa McAvoya (frančíza X-Men, Rozpoltený (Split), Glass) v úlohe Billa, nominantku na Oscara Jessicu Chastain (30 minút po polnoci (Zero Dark Thirty), Mama, Molly a jej hra (Molly’s Game)) v úlohe Beverly, Billa Hadera (seriál HBO Barry, Moja sestra má super brata (The Skeleton Twins)) v úlohe Richieho, Isaiah Mustafu (televízny seriál Shadowhunters: The Mortal Instruments) v úlohe Mikea, Jaya Ryana (televízny seriál Mary Kills People) v úlohe Bena, Jamesa Ransoneho (serial HBO The Wire) v úlohe Eddieho a Andyho Beana (seriál Swamp Thing, séria Divergencia: Experiment (Allegiant)) v úlohe Stanleyho. Svoje úlohy mladých členov Klubu smoliarov si zopakujú Jaeden Martell v úlohe Billa, Wyatt Oleff v úlohe Stanleyho, Jack Dylan Grazer v úlohe Eddieho, Finn Wolfhard v úlohe Richieho, Sophia Lillis v úlohe Beverly, Chosen Jacobs v úlohe Mikea a Jeremy Ray Taylor v úlohe Bena. Bill Skarsgård sa vracia v ikonickej úlohe Pennywisea.

Muschietti režíroval To Kapitola 2 podľa scenára Garyho Daubermana (filmy To a Annabelle), na základe románu To od Stephena Kinga. Film produkovali Barbara Muschietti, Dan Lin a Roy Lee s Richardom Brenerom, Daveom Neustadlerom, Garym Daubermanom, Martym Ewingom, Sethom Grahame-Smithom a Davidom Katzenbergom, ktorí boli vo funkciách výkonných producentov.

Zákulisný kreatívny tím zahŕňal hlavného kameramana Checca Vareseho (33 životov (The 33)), produkčného dizajnéra a držiteľa Oscara Paula Denhama Austerberryho (Podoba vody (The Shape of Water)), vedúceho strihu Jasona Ballantineho (To, Mad Max: Zbesilá cesta) a kostýmového výtvarníka nominovaného na Oscara Luisa Sequeiru (Podoba vody (The Shape of Water), Mama). Hudbu zložil Benjamin Wallfisch (Shazam!, Blade Runner 2049, To).

Americký horor To Kapitola 2. prináša od 5. septembra 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár