Film Pražské orgie je nakrútený podľa rovnomennej predlohy americkej literárnej legendy, Philipa Rotha, jedného z najrešpektovanejších svetových spisovateľov.

Príbeh filmu Pražské orgie nás zavedie do polovice 70. rokov 20. storočia. Slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman prichádza do Prahy, aby získal a odviezol rukopis jednej nevydanej knihy.

Na svojej pražskej misii sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou spisovateľkou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, kde každý hľadá únik ku krátkemu pocitu slobody po svojom.

Postupne sa proti svojej vôli stane nielen divákom, ale i účastníkom dekadentného predstavenia, v ktorom mnohí hrajú falošne, a nikomu sa nedá veriť.

Zuckermanova pražská návšteva, plná bizarných stretnutí s rôznorodými ľuďmi, sa stáva dobrodružnou a nebezpečnou misiou. Zuckerman si nakoniec nie je istý kto je priateľ a kto udavač.

Kto sú tí ľudia z dekadentných orgií v dome syna slávneho maliara? Kto je vyplašený študent, ktorý ho upozorňuje, že musí okamžite opustiť Československo? Kto je jeho sprievodca normalizačným peklom, vyhodený divadelný režisér a teraz údržbár v kotolni múzea?

A kto je jeho Oľga: škandalistka a rebelka alebo hráčka dvojitej hry? V ohrození sa ocitne nielen Zuckermanova sloboda, ale i jeho život …

Režisérka Irena Pavlásková získala za svoje filmy rôzne významné ocenenia, ako napríklad Zvláštnu cenu z MFF Cannes, Grand Prix z MFF v Montreale, ceny z MFF v Moskve, Grand Prix Paríž Cretéil a ďalšie.

Film Pražské orgie prináša od 17. októbra 2019 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Magic Box

Pridaj komentár