Obrovský záujem o snímku Duna: Časť druhá neprekvapil zrejme nikoho. Pokračovanie vesmírnej ságy z roku 2021 patrilo medzi najočakávanejšie filmy roka a do kín prichádzalo sprevádzané vynikajúcimi ohlasmi premiérových divákov a diváčok. Predsa sa však filmu režiséra Dennisa Villeneuvea podarilo očakávania prekonať a na Slovensku, v domácich Spojených štátoch amerických, ale aj globálne dokonca prekonal odhady!

V slovenských kinách si sci-fi novinku pozrelo počas premiérového kinovíkendu 50 476 divákov a spoločne s predpremiérami ich má na svojom konte už 54 578! Jej otvárací víkend sa tak stal najúspešnejším v tomto roku, keď suverénne prekonala aj také divácke hity ako domáce snímky Vojna policajtov či Jedeme na teambuilding. Konkurovať jej nemôže dokonca ani žiaden minuloročný titul – rekordnú Barbie, ktorá sa hrdí najúspešnejším premiérovým víkendom vlaňajška, si prišlo pozrieť 49 446 párov očí. Celkovo patrí filmu Duna: Časť druhá na Slovensku 3. miesto spomedzi najlepších otváracích víkendov od nástupu pandémie koronavírusu.

V USA sú kľúčovým faktorom tržby z kín a druhej Duna sa podarilo utŕžiť 81,5 milióna dolárov, čím výrazne prekonala prvú časť, ktorá sa v pohnutých covidových časoch mohla za rovnaké obdobie prvého víkendu pochváliť sumou 41 miliónov dolárov. Odhady analytikov sa pritom pri aktuálnom filme pohybovali väčšinou okolo 65 miliónov. Po započítaní tržieb zo zvyšku sveta, prekonala Duna: Časť druhá sumu 178 miliónov dolárov a čoraz intenzívnejšie sa začína hovoriť o tom, že sa jej môže podariť odniesť si z kín tržby vo výške miliardy dolárov.

„Všetko na Dune: Časti druhej bolo urobené so zreteľom na to, že ju diváci uvidia v kine, na veľkom plátne a s poriadnym zvukom, a to je ten najparádnejší spôsob, ako si užiť film,“ hovorí režisér Dennis Villeneuve a zdôrazňuje, že reč je o jazdách na veľkých červoch, ohromných bojových scénach, ale aj citlivom vzťahu medzi hlavným hrdinom a hrdinkou. Nadšenie prvých miliónov divákov a diváčok potvrdzuje jeho slová a veľkofilm sa teší tiež skvelým hodnoteniam na filmových portáloch. Aktuálne sa môže pochváliť skóre 93 % od kritikov a 95 % od divákov na Rotten Tomatoes, známkou 9.0 na IMDb a hodnotením 92 % na CSFD, kde sa snímka stala 7. najlepším filmom všetkých čias.

Príbeh Paula Atreidesa (Timothée Chalamet), ktorý sa spojí so živelnou Chani (Zendaya) a národom Fremenov na púštnej planéte Arrakis, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí mu vyvraždili rodinu, priniesla do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Premieta sa v pôvodnom znení so slovenskými titulkami, ale aj vo verzii so slovenským či maďarským dabingom a v ponuke nechýba ani mimoriadne obľúbený formát IMAX, ktorý ponúka najvyšší štandard kinoprojekcie.

Pridaj komentár