Od 22. februára 2018 si našla v slovenských kinách miesto drsná, rýchla, nepredvídateľná a nefalšovaná predovšetkým komédia „Nočná hra“, ktorá využíva prvky akčného thrilleru a od prvého úderu až po záverečné odhalenie núti divákov nielen sa smiať, ale aj hádať.

Drsná, rýchla a nepredvídateľná!!! NOČNÁ HRA, ktorá ťa poznačí na celý život, už aj v slovenských kinách!

Manželia Max a Annie sa prvýkrát stretli v bare. Tu ich spojila súťaživá nátura a možno povedať, že to nebola len láska na prvý pohľad, ale skôr láska na prvú odpoveď. Dvaja bystrí hráči nakoniec vytvorili tím, ktorý správnymi odpoveďami prevalcoval celý bar.

Záľuba v súťažení ich neopustila a každý týždeň u seba doma pravidelne organizujú „herný večer“ spolu s podobne založenými priateľmi. Max je super hráč a práve preto mu Annie v deň, keď ich cesty spojil osud, nedokázala odolať. Jediná vec, alebo skôr osoba, ktorá ho vie poriadne vyviesť z miery, je jeho brat.

Brooks, ktorý je starší, úspešnejší, atraktívnejší a ešte súťaživejší, bol odjakživa pre Maxa nedostihnuteľným a tým neporaziteľným, ktorý bol vždy o krok vpred. Žije na vysokej nohe a veľa času trávi za morom.

Práve sa vrátil do rodného mesta, prenajal si famóznu vilu v nóbl štvrti a z Maxovho pohľadu sa pokúša svojím typicky prehnaným štýlom votrieť sa do priazne Maxových priateľov počas Maxových nočných hier.

Ten chcel mať pred svojím mladším bratom vždy vo všetkom navrch a preto prisľúbil náruživým amatérskym hráčom nezabudnuteľný večer ďaleko nad rámec zvyčajných vedomostných súťaží, hádaniek a aktivít.

Keď sa o niekoľko minút ozbrojení gauneri vlámu do Brooksovho domu a  odvlečú ho zviazaného a so zalepenými ústami, hostia zostanú celí vyjavení, ako realisticky vyzerala bitka, aký na smrť vystrašený sa javil Brooks a akí nemilosrdne drsní boli útočníci. Nemôžu uveriť, že to bolo len nafingované.

Možno preto, lebo nebolo. Alebo bolo?

Súčasťou Nočnej hry je scéna, ktorú tvorcovia a herci nazývajú „hádzaná“. Pre tú vybrali dom, ktorý ponúkal množstvo interiérových balkónov, schodísk a podlaží. Po finálnom strihu má len 90 sekúnd, pričom ju štáb pripravoval niekoľko dní a jej samotné nakrúcanie trvalo deň a pol.

Hlavnú postavu Maxa si zahral Jason Bateman, ktorý je u nás známy predovšetkým z komédie Šéfovia na zabitie. Annie stvárnila sympatické herečka Rachel McAdams Tá má skôr vo svojom portfóliu dramatické role a za jednu z nich si vo filme Spotlight vyslúžila nomináciu na Oscara za vedľajšiu postavu.

Ako uzatvára režisér filmu Jonathan Goldstein: „Mali len dva dni skúšok na to, aby si medzi sebou vybudovali desať rokov chémie ako pár, ale rýchlo našli spoločnú dynamiku, ktorá pôsobila nefalšovane a povznesene.“

O tom či sa im to vo filme Nočná hra podarilo, sa môžete presvedčiť už aj dnes.

Film na plátna slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár