Ľudia dokážu čokoľvek: vytvárať majstrovské diela, stavať architektonické skvosty, realizovať vedecké expedície, atď. To, čo ale dokážu v domácej izolácii, je hotovým skvostom.

Pohľad na balkóny, terasy, či záhrady, ktorý sa podarilo uskutočniť mladému Litovčanovi, hovorí za všetko.

Živý tvor sa v uzavretom priestore dokáže v úsmevnom slova zmysle skutočne „zblázniť“ a človek tomu nie je výnimkou.

„Keď Litva prešla do karantény, všetky moje fotenia boli zrušené, udalosti boli odložené a ja som ostal sedieť bez akejkoľvek práce. Bez fotenia som ale nemohol vydržať a tak som začal premýšľať nad tým, ako sa svojej práce a koníčka v domácej izolácii nevzdať“, prezrádza litovský fotograf Adas Vasiliauskas.

„Potom som si spomenul na svoju svadobnú fotografiu, ktorá bola vyfotená pomocou drona. Dron je skvelý nástroj na to, ako veci zachytiť a to aj bez kontaktu s človekom. Spočiatku som tak „cvakol“ niekoľko mojich priateľov. Fotografie si získali obľubu a môj projekt sa mohol začať,“ dodáva fotograf Adas.

Prečo ale s týmto projektom začal? „Začal som tento projekt, aby som ľuďom dal príležitosť rozjasniť ich deň v tomto negatívnom, koronavírusovom období. Verím, že tieto vtipné fotografie dokážu poukázať na to, že i sedenie doma v karanténe môže byť tiež zábavné, ako i na to, že je dnes dôležité akceptovať všetky nariadenia a držať od seba bezpečnú vzdialenosť.“

Pridaj komentár