Pestrá paleta farieb, hravé vzory, vzdušné materiály a výrazné módne doplnky sú abecedou každého letného šatníka. Bez ohľadu na to, či si plánujete počas letných mesiacov oddýchnuť na Slovensku alebo v zahraničí, pravá letná atmosféra by mala sálať z každého vášho outfitu. Ak viete ako na to, zostaviť štýlový letný outfit nemusí byť vôbec náročné. Skúste to napríklad aj takto …

Výbornou voľbou na leto sú šaty s farebným motívom alebo šaty vo výrazných farbách. Pri stylingu dbajte ale na ich správne vyváženie. Ak si zvolíte outfit s výraznejšími prvkami, módne doplnky voľte už len v jemnom móde. Naopak, ak ste si zvolili doplnky s tropickým motívom – topánky, kabelku či bižutériu, zvoľte následne jednoduchší outfit.

Výbornou voľbou je napríklad vzorovaná športová podprsenka, ktorú si pokojne dajte pod jednofarebnú košeľu. Tú si môžete ležérne uviazať okolo pása. Výsledok bude pôsobiť nesmierne štýlovo. Športové oblečenie je samo o sebe segmentom, kde sa farieb nemusíte vôbec báť a to bez ohľadu na to, či si vyberáte outfit na prechádzku, na výlet do hôr alebo na cvičenie v posilňovni.

Ak ešte stále váhate nad tým, či si zaopatriť do vášho letného šatníka niektorý z tropických vzorov, presvedčí vás jedno veľké plus. Ak potrebujete prekryť nejaký nedostatok, zadovážte si väčší motív, napríklad motív tropických kvetov. Naopak, ak si chcete zaobstarať plnšie tvary, siahnite po drobnejších vzoroch. Samozrejme, je veľmi dôležitý aj strih a prevedenie modelu. Ide ale o veľmi šikovný optický klam, ktorý ale naozaj funguje.

Aj počas leta nastanú príležitosti, ktoré si vyžadujú elegantnejšiu či konzervatívnejšiu obuv. Sandále sú jednou z najkomfortnejších topánok, ktoré sa nenosia už len na dovolenke na pláži. Sú dostupné vo viacerých prevedeniach – kožené, farebné, s kamienkami. Oceníte ich najmä v najhorúcejších dňoch pre ich vzdušnosť a pohodlie. Preto by sandále mali tvoriť základ vašej letnej výbavy. Sú vhodné do práce, na prechádzku a pokojne aj na večerné akcie. Toto leto sa budú nosiť farebné a výrazné modely a taktiež zlaté metalické odtiene, ktoré vynikajúco doplnia aj jednoduchšie outfity.

Správne doplnky dokážu dokonale posunúť bežný outfit na vyššiu úroveň. Tohtoročnej letnej sezóne budú kraľovať výrazné kabelky, ktoré ľahko oživia váš jednoduchý outfit. Vyskúšajte napríklad strapce, ktoré sa v rôznych podobách vracajú do módy so železnou pravidelnosťou. Stačí aj jediný strapcový doplnok a jednoznačne zabodujete. S doplnkami a bižutériou sa môžete taktiež vyblázniť do sýtosti. Vyvetrajte svoje extravagantné čelenky, náhrdelníky, náramky, veľké náušnice či trendy okuliare.

Ak ste milovníčkou klobúkov, nasledujúcim trendom vás určite potešíme. Nič vás neochráni pred poludňajšími horúčavami lepšie než slamené klobúky. Ak ste ich doteraz využívali iba na dovolenke, tento rok v sebe nájdite odvahu a pokojne si ich nakombinujte do vášho každodenného outfitu, do práce či na prechádzku. Rafinovane pôsobia najmä v kombinácii s ľahkými, romantickými letnými šatami.

FOTO: pinterest.com, Twinset, cellbes.sk, Björn Borg, www.upbrands.sk

Pridaj komentár