Pôsobí ako kouč, mentor, transformačný spirituálny učiteľ, investor, sprievodca na ceste k absolútnej harmónii, šťastnému a bohatému životu a navyše záhradám a ich dizajnu rozumie viac ako ktokoľvek iný.

Dotyk so smrťou mu otvoril nové možnosti a cestu k úspechu! Aká je životná cesta talentovaného Michala Siklienku?

Toto je len veľmi stručný profil talentovaného Michala Siklienku, ktorého tiež pozná množstvo ľudí nielen na Slovensku, ale i v zahraničí, pod značkou Siky Spirit. Jeho cesta k úspechu a šťastnému harmonickému životu je však oveľa zaujímavejšia, ako by mnohí z nás čakali. Veď nakoniec, tie najlepšie príbehy píše sám život.

Michal Siklienka je rodákom zo Zvolena a pre tisícky ľudí je v súčasnosti veľkým vzorom. Prvý zlom v Michalom živote prišiel vtedy, keď mu diagnostikovali silnú alergiu a astmu. Lekárka vtedy povedala nebude môcť byť nikdy v záhrade.

O pár rokov neskôr prišiel do Michalovho života druhý zlom, spojený so štúdiom na vysokej škole, škole, ktorú začal študovať proti svojmu vnútornému presvedčeniu, len aby nesklamal očakávania svojich rodičov. Od samého začiatku ho to však ťahalo úplne inou životnou cestou: „… chcel som niečo viac, túžil som sa stať záhradným architektom, nakoľko som vo svojich 18 rokoch urobil kompletný dizajn a realizáciu našej záhrady. V prvom ročníku som navštevoval seminár, ktorý viedol môj kamarát doktorand. Bolo to ako o nájdení samého seba. Tam som pochopil, že moje srdce túži po niečom úplne inom.“

Po tomto životnom okamihu, požiadal Michal o prerušenie štúdia bez toho, aby o tom oboznámil svojich rodičov. Michalov otec, vtedajší dekan Drevárskej fakulty vo Zvolene, ktorý ukončil školu s červeným diplomom, túžil, aby jeho syn šiel v jeho šľapajach. Pod vnútorným tlakom zo sklamania rodičov sa Michal nakoniec po týždni do školy opäť vrátil.

Práve týmto okamihom nastal ďalší zlom, ktorý výrazne ovplyvnil Michalovu životnú cestu: „… moja túžba byť niekde inde bola tak silná, že mi ju musel sám život ukázať. S veľkými bolesťami žalúdka som skončil v nemocnici. Niekoľkokrát sa to opakovalo, až mi diagnostikovali Crohnovu chorobu. O tejto chorobe som vedel len to, že ju má veľmi málo ľudí. Moment, keď lekár prvýkrát pred skutočným diagnostikovaním choroby vyriekol vetu: „či je to rakovina, ukáže až cytologický rozbor buniek“, mi zmenila život.“

V tom momente mal Michal 21 rokov a vedel, že nechce umrieť. A práve to bol správny moment, aby definitívne opustil bránu vysokej školy a šiel si za svojim snom, snom o záhradnom architektovi Michalovi Siklienkovi bez titulu. „Vedel som, že mám v sebe veľký talent. Navyše, moje kreatívne a estetické cítenie je veľmi silné,“ dodáva Michal Siklienka.

A aká je súčasnosť? Vybudoval jednu z najznámejších značiek v obore na Slovensku, ktorú mnohí poznajú pod značkou Siky Gardens a v priebehu 9 rokov otvoril záhradné centrum. Meno značky je známe nielen na Slovensku, ale i v susednej Českej republike a v Maďarsku.

Tisícky Slovákov poznajú Michala aj vďaka 2,5-ročnej spolupráci televíziou Markíza, kde v Teleráne ako odborník na záhrady predstavoval novinky z oblasti záhradného dizajnu a starostlivosti o záhradu. Veľký úspech zažíva aj na slovenské pomery netradičná kaviareň Satori, ktorá od roku 2017 sídli v záhradnom centre vo Zvolene.

V záhradnom dizajne však cesta Michal Siklienku ani zďaleka nekončí. Svoj obzor rozšíril aj v oblasti meditácie a práci s ľuďmi, v ktorej za obdobie 9 rokov spolupracoval zo svetoznámymi učiteľmi a mentormi, ako napr. Marie Diamond, Eric Ho, Brian Tracy, Radek Šefčík a jedným z najvyšších duchovných na Bali – Ratu Bagus Ida Sidara.

Michal sa v tejto oblasti našiel natoľko, že ho po štyroch rokoch učenia vymenovali na Bali vôbec ako prvého zo sveta podľa tradičnej ceremónie za transformačného spirituálneho učiteľa. „Venujem sa koučingu a mentoringu ľudí na hlbokej podvedomej úrovni. Učeniami svetových mentorov som vytvoril unikátny systém transformácie Back to Zero, ktorý učím na svojich Spirit Campoch na Slovensku a v roku 2018 začínam učiť aj na Bali a organizovať tam transformačný týždeň pre ľudí zo sveta. Zároveň som sa stal partnerom celosvetovej platformy Get Me Up.

„Za úspechom značky Siky Spirit je skrytých 8 rokov tvrdej práce, ktorej dodnes venujem 80 % svojho pracovného času. Pomerne dosť času teraz venujem aj projektu Transformačného luxusného rezortu na Bali, ktorý sa v tomto roku začína pripravovať“,  hodnotí svoje terajšie aktivity Michal Siklienka.

A aké sú vízie značky Siky Spirit? „Mojim cieľom je postupne transformovať ľudí po celom svete a pomáhať im rásť. Tým, že som osoba, ktorá má veľkú komunikačnú silu, sebavedomé vystupovanie a učím len odžité techniky, chcem veľa prednášať a to aj z tých najväčších pódií pre veľké množstvo ľudí. Pomáham ľuďom v núdzi a deťom z detských domovov vo forme koučingu – v tomto trende chcem aj naďalej pokračovať a postupne ho zvyšovať. Cez svoje programy by som chcel do roku 2020 pomôcť transformovať 1 000 000 ľudí po celom svete!“

Čím všetkým sa značka Siky Spirit zaoberá a čo ponúka?

  • transformačné spirit campy na Slovensku a na Bali a to nielen pre jednotlivcov, ale i pre firmy
  • osobný koučing, koučing pre firmy
  • ročný mentoring
  • online leadership program
  • Get Me Up
  • Siky Spirit Giving dáva každý mesiac 10 % zo zisku na pomoc rodinám v núdzi a učenie detí z detských domovov
  • public speaking a prednášky

V prípade akýchkoľvek otázok alebo záujmu kontaktujte sikyspirit.com

Pridaj komentár