Pleť veľmi citlivo reaguje na rôzne zmeny a výkyvy. V lete, kedy sme jej síce dopriali dostatok vitamínu D, sme ju zároveň vystavili veľkej záťaži. Na to, aby sme po slnečnej sezóne pokožku dostatočne zregenerovali a pripravili na chladnejšie mesiace, sú veľmi účinné pleťové masky. Tie dokážu pokožku intenzívnejšie ošetriť a zároveň ju zbaviť rôznych kožných problémov. O tom aké pleťové masky existujú a aká najvhodnejšia pre vás sa dočítate v nasledujúcom článku.

Hĺbkovo čistiaca maska

Zapchaté póry a celkovo znečistená pleť, ktorá sa v lete viac potí a teda neprimerane upcháva, trápi mnoho žien. Na tento problém sú ideálne čistiace pleťové masky. Veľmi účinné sú napríklad bahenné masky s ílom. Termálne bahno efektívne čistí póry a tým zjemňuje ich viditeľnosť.

Niod Mastic Must, maska na zmenšenie pórov

Reguluje tiež tvorbu mazu a vyživuje pleť. Veľmi účinný je tiež íl, ktorý aktívne vyťahuje z pleti nečistoty a toxíny. Ak nájdete masku, ktorá obsahuje obidve tieto zložky, určite si ju zadovážte. Čistiaca maska je tiež ideálna, ak máte za sebou týždeň, kedy ste používali silné nánosy make-upu. Maska totiž z pleti veľmi dôkladne odstráni všetky nečistoty.

Hydratačná

Hydratačná maska je ideálna pre pleť, ktorá sa cíti unavená a vysušená. Takéto masky sú oveľa silnejšie, ako hydratačné krémy. Hydratačné masky často obsahujú aj kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť nielen zvláčňuje, ale ju tiež efektívne zbavuje vrások.

Niod Myrrh Clay, ilová spevňujúca maska

Mnohé hydratačné masky obsahujú takisto hojivé prvky, ktoré pleti doslova dodávajú výživu. Hydratačná maska je ideálna na nočné použitie, kedy počas celej doby spánku pleť dôkladne zvláčňuje a revitalizuje.

Spevňujúca

Spevňujúca maska obsahuje zloženie navrhnuté tak, aby pomáhala v boji s jemnými linkami a stratou pevnosti. Ak si zvolíte nočnú spevňujúcu masku, účinok vďaka dlhšej dobe pôsobenia umocníte.

Omorovicza, hĺbkovo čistiaca maska

Účinnými zložkami takejto masky sú kyselina alfa-lipoová a tiež DMAE (dimetylaminoetanol), ktorý sa ľahko a rýchlo vstrebáva a zlepšuje vzhľad ochabnutej pleti.

Hojivá pre pleť so sklonom k vyrážkam

Ak je vašim dlhodobým, ale aj krátkodobým problémom akné, siahnite po hojivej maske. Veľmi účinnou zložkou je napríklad koloidné striebro, ktoré urýchľuje hojenie pórov a nepríjemných vyrážok. Koloidné striebro je tiež známe pre svoje antibakteriálne účinky, pôsobí hojivo a protizápalovo.

Omorovicza, intenzívna hydratačná maska so zlatom

V hojivých maskách tiež hľadajte Vitamín B3 (niacinamid), ktorý reguluje tvorbu kožného mazu a spolu s koloidným striebrom urýchľuje hojenie vyrážok a predchádza tvorbe ďalších. Nesmierne účinná je tiež kyselina salicylová, ktorá odstraňuje odumreté bunky, prečisťuje póry a pôsobí protizápalovo. Stimuluje obnovu buniek, vďaka čomu ostáva pleť krásne hladká.

Rozjasňujúca

Rozjasňujúce masky sú najideálnejšie pre mastnejší typ pleti a pokožku so sklonom k hyperpigmentácii. Veľmi obľúbené sú gélové štruktúry masiek, ktoré sa výborne vstrebávajú. Hľadajte tiež masky s kyselinou salicylovou – tá totiž jemne, ale účinne odstraňuje odumreté kožné bunky na povrchu pleti, rozpúšťa kožný maz v zanesených póroch a redukuje veľkosť pórov. 

Omorovicza, Midnight Radiance Mask

Takisto stimuluje bunkovú obnovu, prejasňuje a zjednocuje tón pleti. Pleť po takejto maske ostáva jemná a hladká.

Zopár tipov na záver

Existujú rôzne druhy masiek ako napríklad gélová, bahenná, olejová, krémová či látková. Štruktúra masky závisí od jej zloženia a častokrát však aj ceny. Masky sú veľmi účinné na obnovu pleti. Používať by sa však mali len 2 – 3-krát týždenne ako doplnková rutina pre vašu pleť. Masky sa totiž častokrát zmývajú, čo môže pleť neprimerane vysušovať.

Ideálna je teda kombinácia masky a nočného krému, poprípade masky, séra a nočného krému. V prípade nočných masiek, ktoré majú krémovú či gélovú štruktúru, môžete nočný krém vynechať. Nezabúdajte tiež, že maska sa vždy nanáša na dôkladne vyčistenú pleť, aby bol jej účinok čo najvýraznejší. Ideálne ak si aplikáciu pleťovej masky spojíte s relaxačným časom pre seba. Jej účinok tak bude omnoho príjemnejší.

FOTO: beautysecret.sk

Pridaj komentár