Film Príliš osobná známosť režírovala Marta Ferencová podľa rovnomennej knihy Evity Twardzik (Urbaníkovej) pod producentskou taktovkou Petra Núñeza. Tvorcovia sa opäť stretávajú po úspešnej spolupráci pri kinohite Všetko alebo nič, ktorý v roku 2017 na Slovensku, v Čechách a v Poľsku videlo v kinách spolu 850 000 divákov.

Film Príliš osobná známosť, ktorý je príbehom troch žien, troch pohľadov na život a troch spôsobov vnímania lásky, príde do kín v januári 2020.

Vo filme sa predstavia hereckí predstavitelia z viacerých krajín, zo Slovenska – Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš; z Českej republiky – Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová a Petra Hřebíčková, z Chorvátska Janko Popović Volarić a zo Srbska Branislav Trifunović a Predrag Manojlović, ktorý dokonca účinkoval v kultovom filme režiséra Emira Kusturicu – Čierna mačka, biely kocúr.

Producentom filmu je známy režisér a producent Peter Núñez: „Pri filme Všetko alebo nič som si overil, že ak spravíte poctivý, dobrý film, ktorý nepohŕda divákom, ale berie ho ako partnera, ľudia naň budú chodiť.

Filmový trh bol predtým pre mňa veľkou neznámou, ale po filme Všetko alebo nič som si povedal, že skúsime natočiť aj ďalšie filmy. Preto som rád, že sa to podarilo a že som opäť spolupracoval s Evitou a režisérkou Martou Ferencovou. A zároveň verím, že nový film Príliš osobná známosť bude divákov v kinách baviť,“ dodal Núñez. Čo o tomto filmovom projekte prezradila samotná Evita?

Napísali ste niekoľko knižných titulov. Prečo ste sa po Všetko alebo nič rozhodli sfilmovať práve Príliš osobnú známosť?

Lebo Príliš osobná známosť je presne o tom, že život je hojdačka, raz sme dole, raz sme hore, niekedy sme dlhšie tam, niekedy na tej druhej strane a je plná emócii. Čím som staršia, tým viac vnímam, že nič v živote nie je čiernobiele a to sa mi páči aj na príbehoch troch žien, ktoré sú nosné v tomto filme.

Film má opäť výborné herecké obsadenie – dokonca v ňom účinkujú herci z viacerých krajín. Ako prebiehal casting?

Veľmi podobne ako pri Všetko alebo nič. Pri niektorých postavách sme mali jasnú predstavu, pri niektorých sme pracne hľadali aj za hranicami. Hrali sme sa s kombináciami hercov, skúšali sme celé dni v Prahe a aj v Srbsku.

Vaše knihy sú o vzťahoch medzi mužmi a ženami, tak je to aj v prípade Príliš osobnej známosti. Inšpirujú vás pri písaní aj reálne príbehy ľudí vo Vašom okolí? Prípadne čo vás najviac priťahuje práve na téme vzťahov?

Mňa vzťahy fascinujú. Bavia ma. Lebo každý je iný, každý má svoje zákonitosti a tajomstvá, každý má inú východiskovú pozíciu, aj iný koniec. Napriek tomu, že všetci chceme to isté … Niekedy sa sama na sebe smejem, ako sa ľudí vypytujem na ich životy, ale to je tým, že som fakt zvedavá. Keď vám ľudia o sebe rozprávajú a keď si všímate dvojice okolo seba, námetov je viac ako dosť.

Bolo niečo, čo vás pri natáčaní prekvapilo alebo zaskočilo?

Prekvapila ma 5 ročná Valentínka, ktorá nám hrala Terezku. V dobrom. Nesmierne talentovaná a disciplinovaná. V jednej scéne sme potrebovali, aby srdcervúco plakala a ona aj srdcervúco plakala a keď doplakala, prišla za mnou a spýtala sa: „Plakala som tak, ako si to napísala?“ (úsmev)

Čo bolo pri natáčaní filmu Príliš osobná známosť pre vás najťažšie?

Scény, kedy je malá dcérka svedkom otcovej opilosti. Všetci sme tam vtedy boli trochu so stiahnutými žalúdkami, niekomu tie scény niečo pripomenuli, niekomu možno len ukázali, ako málo stačí a rodina je v kríze.

Čím by ste prilákali divákov do kina? Na čo sa môžu diváci tešiť?

Na humor, na slzy, na všetky možné emócie. Na to, že je to film o živote, o láske k mužovi, k dieťaťu, k samej sebe.

Film Príliš osobná známosť prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár