Na slovenskej slávnostnej premiére amerického filmu Dámsky klub sa zúčastnila celá plejáda krásnych dám slovenského šoubiznisu. Film oficiálne uviedla nestarnúca speváčka Gizka Oňová.

Do kín dorazila komédia, ktorá rozosmiala aj Gizku Oňovú! Ktoré známe tváre nevynechali slávnostnú premiéru filmu Dámsky klub?

„Babinec mi bol vždy blízky. Môžem povedať, že som jednou zo zrelých, možno i trocha prezretá, ale rozumiem aj mladej generácii, keďže mám tri deti a päť vnúčat. Dnešná doba je síce iná, ale sú veci, ktoré sú nemenné. Dôležitosť sa schádzať, mať okolo seba ľudí, ktorí sú k vám úprimní a dostávať od nich spätnú väzbu, či konáte dobre alebo nie,“ uviedla na úvod filmovej premiéry energická „svokra“.

Vzápätí pokračovala: „Pred štyrmi rokmi som si myslela, že ma už nemôže nič prekvapiť. Potom som sa úplnou náhodou dostala k relácii Svokra, začala som chodiť do rodín a otvárať oči, čo všetko som ešte nevidela a nezažila. Zaujímavé je, že človeka posunú skôr tie negatívne zážitky, nie tie pozitívne. A tak, keď som sa dozvedela, že tieto štyri krásne dámy v mojom veku, hrdinky filmu Dámsky klub, tiež posunula náhoda a nie práve cenné dielo k tomu, aby zmenili svoje životy, povedala som si, že tento film musím vidieť.“

Príbeh s hviezdnym obsadením, ktorý úprimnou dávkou humorných životných situácií rozosmial celú sálu, si v priestoroch CINEMA CITY bratislavského nákupného centra Eurovea, nenechali ujsť tiež tváre relácie Dámsky klub – Soňa Müllerová, Karin Majtánová a Andrea Chabroňová, ich moderátorské kolegyne Ema Tekelyová, Marianna Ďurianová, herečka Zuzana Vačková, spisovateľka Evita Urbaníková, či fitnesska Zora Czoborová.

O filme

Štyri celoživotné priateľky sú vášnivé čitateľky kníh. Každý mesiac sa stretávajú vo svojom knižnom klube, čítajú knihy a diskutujú o literatúre a o živote. Diane je po štyridsiatich rokoch manželstva čerstvá vdova.

Vivian si užíva spoločnosť mužov bez vytvárania väzieb. Sharon žije v celibáte, pretože sa ani po 18 rokoch nespamätala z rozvodu a manželstvo Carol je po tridsiatich piatich rokoch v úplnom rozklade.

Jedného dňa sa tejto štvorici dostane do rúk román Päťdesiat odtieňov sivej. Voči knihe majú tieto skutočné znalkyne literatúry obrovské výhrady. Aj napriek nim sa však rozhodnú, že si knihu prečítajú. Ukáže sa, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí ich životov.

Vášnivý a živočíšny svet pána Graya doslova obráti ich unavené životy hore nohami. V dámach sa opäť naplno rozhorí túžba po romantike a dobrodružstve. V živote každej z nich sa začnú diať zásadné zmeny.

Kniha stimuluje ich sexuálnu fantáziu, a tá každú z nich katapultuje do série neštandardných životných rozhodnutí. A tak každá začne meniť svoj život pre seba typickým spôsobom, ktorý dostane iné odtiene. Vzplanú nové vášne, otvoria sa nové cesty a začne nepoznaná romantika.

V úlohách štyroch dám sa divákom predstavia Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Stenburgen. S neodolateľným šarmom im sekundujú Andy Garcia, Don Johnson, Richard Dreyfuss a Craig T. Nelson.

Pridaj komentár