Geniálny vojenský a politický stratég, generál, dobyvateľ, tyran, cisár Napoleon. Na Slovensku sa už raz zastavil, a to v auguste 1809, v Bratislave na inšpekčnej ceste. Vtedy cestoval v prísnom utajení. Po viac než 200 rokoch je tu zase, tentoraz vo veľkom štýle, aby prevalcoval slovenské kiná vo veľkolepom epose oskarového režiséra Ridleyho Scotta Napoleon, s famóznym Joaquinom Phoenixom v hlavnej úlohe. Moderne spracovaný príbeh o vzostupe a páde kontroverznej osobnosti z nie až tak dávnej minulosti žne ohlasy, ktoré nenechávajú nikoho na pochybách.

„Brutálny zážitok.“ Peter Bradshaw, The Guardian

„Vyrazí vám dych.“ Simon Thompson, The Playlist

„Remeselne dokonalý.“ Joey Magidson, Awards Radar

„Úctyhodný úspech.“ Nicholas Barber, BBC Culture

„Veľkolepé davové bojové scény, stovky komparzistov a koní, v tomto smere zostáva všetko po starom a fakt, že 85 ročný Ridley Scott je jedným z posledných, kto sa na nakrúcanie podobných výpravných historických filmov vôbec podujme, prináša skoro až nostalgické spomienky na kedysi poctivo odvedenú akčnú filmárčinu bez nadužívania digitálnych efektov.“ Matúš Trišč, Moja Kultúra

Dlho očakávaný ambiciózny film už počas prvých predpremiérových projekcií prilákal vyše 5000 zvedavých Sloveniek a Slovákov.

Epická akčná dráma približuje vzostup a pád legendárneho francúzskeho cisára Napoleona Bonaparteho (oscarový Joaquin Phoenix) Jeden z najuznávanejších režisérov sveta Ridley Scott (Gladiátor, Marťan) vo filme zachytáva Bonaparteho neúnavnú cestu k moci, sleduje náruživý a dynamický vzťah s jeho životnou láskou Josephine a mapuje jeho vizionárske vojenské a politické taktiky na pozadí úchvatných veľkovýpravných bojových scén.

Pridaj komentár