Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší?

Denzel Washington sa vracia v jednej zo svojich najznámejších filmových úloh! Equalizer 2 vytvorí v slovenských kinách hurikán nepretržitej akcie už tento mesiac!!!

„Myslím, že ľuďom sa páči myšlienka, že by existoval muž ako Robert McCall. Je ako anjel smrti, ktorý by mal podľa nás zostúpiť z neba a vykonať spravodlivosť na všetkých, ktorí si to zaslúžia,” hovorí režisér Antoine Fuqua, pre ktorého je Equalizer 2 už štvrtá spolupráca s Denzelom Washingtonom. Spolupracovali na filmoch Training Day, Sedem statočných a Equalizer.

„Zmyslom jeho života je vykonávať spravodlivosť. Doteraz však pomáhal len cudzím ľuďom, no keď mu zabijú niekoho blízkeho, nejde mu len o pomstu, ale o odplatu.” Denzel Washington má rád postavu McCalla z jednoduchého dôvodu. „Je to obyčajný chlap, ktorý nežije v utajení,” hovorí dvojnásobný držiteľ Oscara. Equalizer 2 je však výnimočný najmä tým, že ide o prvé pokračovanie, v ktorom si Washington zahral.

„Hrám už 40 rokov a nikdy som nič nerobil dvakrát. Vzrušenie prichádza s novými vecami,” hovorí herec. „Tento príbeh je oveľa osobnejší. Je o tom, čo sa môže stať ľuďom, ktorých McCall pustil do svojho života. Bol mužom, ktorý nikoho nemal, no teraz k sebe niekoho pustil a nedopadne to dobre,” pokračuje Washington.

„Ak bol prvý film príbehom muža, ktorý zisťoval, čo je zmysel jeho života, tak Equalizer 2 je o tom, ako mu toto zistenie pomáha pomstiť sa a vyrovnať sa s minulosťou,” hovorí producent Todd Black.

„McCall stále nie je vyrovnaný so svojou minulosťou, smrťou jeho ženy, tým, čo robil, kým bol,” hovorí Fuqua. „Zrazu zistí, že život ho vedie domov. A ako sa vraví, cesta domov býva tá najťažšia.”

Akčný thriller Equalizer 2 prináša od 16. augusta 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár