Máme ich v šatníku zaručene všetci. Denimové alebo tiež džínsové oblečenie sa udomácnilo nielen u nás, ale aj vo väčšine krajín po celom svete. Je praktické, univerzálne a dobre nositeľné. Aj preto denim všetci milujeme a nevieme si to bez neho už ani len predstaviť.

Inšpirujte sa aj vy ležérnosťou a kombinovateľnosťou tohto jedinečného materiálu a zaraďte ho do svojho obliekania aj počas nasledujúcich mesiacov.

Nie je to vždy iba o modrej farbe

Tohtoročný návrat denimu sa ponesie v znamení farebnosti a štýlových kombinácii. Ak ste zyknutí ísť do všetkého naplno, odporúčame vám zaobstarať si kúsky v štýlových pastelových farbách a zachovať si tak nádych 80. a 90. rokov.

Také džínsy alebo bundička v chutných cukríkových odtieňoch budú na jar skvelou voľbou a rozhodne zvýraznia každý outfit. A čo je na džínsovine to najlepšie? Ľahko sa kombinuje s akoukoľvek obuvou. V prípade pastelových kombinácií však odporúčame jednoduchosť v podobe trendy tenisiek.

Nadčasovosť sama o sebe

Ako je možné, že je denim stále IN? Je to totiž mimoriadne nadčasový materiál, ktorého rôzne varianty ho z roka na rok posúvajú na stále viac originálnejší a trendovejší. Pre svoju univerzálnosť a pohodlnosť ho už desaťročia milujú nielen naši rodičia, ale nedáme naň v obliekaní dopustiť ani my.

V roku 2020 sa denim konečne vracia k bodu, kedy sa prispôsobuje on nám. Ak hľadáte trendový a zároveň elegantný módny kúsok, potom skinny džínsy zdobené perličkami sú zaručene skvelou voľbou. Ak ale máte radšej ležérnosť a jedinečný štýl, stavte na modely s rozstrapkanými detailmi alebo nášivkami.

Niekedy stačí inšpirovať sa ulicou

Ak slimkové strihy džínsov nie sú pre vás tým pravým orechovým, potom vás zaručene potešíme. Túto sezónu sú totiž v kurze aj oversize a široké strihy, takže výber bude len a len na vás. Okrem rozšírených džínsov sa obľube tešia aj predĺžené denimové bundičky na viazanie, napríklad aj s potlačou alebo popiskom.

Čím bláznivejšia kombinácia, tým lepšie. A keďže streetstyle vyzdvihuje dôraz na individuálny prístup, výsledkom by mal byť originálny outfit, ktorý odráža vašu jedinečnosť. Nebojte sa tiež kombinácií s rôznymi doplnkami, či už to je ľadvinka, ruksak alebo šperk v originálnom retro štýle.

prstene, VERO MODA

FOTO: pinterest.com, Twinset, cellbes.sk, Marc Cain – mClasse, Riani – mClasse, Airfield – mClasse, VERO MODA, Giuliett

Pridaj komentár