Denim sukne sú opäť v kurze – Nebojte sa ich kombinovať

706
Denim sukne sú opäť v kurze - Nebojte sa ich kombinovať 3

Návrat k antike. Návrat k stredovekej literatúre. V divadle nachádzame návrat k autorom realizmu. Návrat k prameňom našich predkov. Jednoducho a v skratke – návrat. V umení i móde. Na sezónu 2015 je opäť v kurze „denim“, inak nazývaný rifľovina. Denim je pevný bavlnený materiál s prímesou elastických vlákien. Už v 16. storočí sa doň v Taliansku odievali námorníci. V 50. rokoch 20. storočia prišielveľký rozmach rifľoviny po celom svete a dodnes je obľúbenou súčasťou každého šatníka. Ženskej, mužskej aj detskej módy. Klasická rifľovina prešla od doby svojho vzniku úpravou a modernizáciou.

Denim sukne sú opäť v kurze – Nebojte sa ich kombinovať

denim_mmagazin2

Za prvú spoločnosť, ktorá slúžila na výrobu džínsov sa pokladá Levi Strauss &Co, ktorej zakladateľom je Levi Strauss. V obchodoch sa vyskytuje mnoho rozličných kúskov, ktoré sú vyrobené z tohto materiálu. Okrem džínsov, taktiež košele a blúzky, rifľové bundy, vesty, overaly, kabelky, čižmy,šaty a v neposlednom rade sukne.

denim_mmagazin1a

Určite si spomínate, keď ste pravidelne nosili rifľové sukne, ktorých ste chceli vlastniť stále viac a viac. Džínsové sukne sa prvýkrát objavili okolo roku 1970, a od tej doby sa stali základom väčšiny ženských skríň. Sú univerzálne ako džínsy. Áno, džínsové sukne sú späť! Začalo to, keď sa návrhárka Clare Waight Keller tvoriaca pre značku Chloé, podelila o kolekciu sukní s dlhými gombíkmi pre jar/leto 2015.

denim_mmagazin3

„A-line mini skirt“ je v tejto sezóne veľmi populárna. Blúzku stačí uviazať na páse alebo zasunúť do sukni, ktorú doplníme opaskom. Členkové čižmy či sandále dodajú tomuto looku ten správny šmrnc. „Mid lenght“ znamená v preklade stredná dĺžka sukne. Módne aplikácie ako sú gombíky, dotvoria celkový outfit. V kombinácií s košeľou, úpletom či kabátikom budete neoddolateľné.

denim_mmagazin4

„Longdenim“. Už samotný názov nám prezrádza, že ide o dlhé sukne, ktoré sa aj počas minuloročnej sezóny tešili úspechu. Tento rok sa však nebráňte ani tým z rifľového materiálu.

denim_mmagazin5

Kombinácií, vzorov a farieb sú nespočetné množstvá. Roztrhané, úzke či široké, s potlačou, v retro štýle, elegantné… Každý si nájde to svoje. Nebojte sa kombinovať aj rifľovinu s rifľovinou. Určite nič nepokazíte.

denim_mmagazin6

[Sandra/sandramandakova.blogspot.sk/vogue.co.uk]

Pridaj komentár