Deň všetkých zamilovaných, Valentín, sa nám už pomaly blíži a popri tom ako rozmýšľate nad perfektným darčekom, vám myseľ isto zamestnáva aj zásadná otázka: Čo na seba? Vyhnite sa prvoplánovosti a inšpirujte sa pri výbere toho správneho romantického outfitu!

Významnou osobou pri vzniku tohoto sviatku bol rozhodne katolícky kňaz a liečiteľ – sv. Valentýn. Počas 3. storočia tajne oddával mladé zamilované páry navzdory zákazu cisára Claudiusa II. Ten v celej ríši zakazoval sobáše, pretože sa bál, že by oddaní muži ostali doma a nešli by na vojnu.

Či už sú tieto legendy pravdivé alebo nie, Valentín sa stal patrónom zamilovaných a tento sviatok sa stal obľúbený nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Či už ste zadaná alebo strávite večer s kamoškami, Valentín je perfektná príležitosť ako sa nahodiť a vychutnať si čaro tejto výnimočnej noci.

Dámska jazda

Máte v pláne vyraziť do mesta s najlepšími kamoškami? Ak áno, jednoznačne stavte na hravý, originálny outfit! Na babskú jazdu zvoľte napríklad trendy tričko so zaujímavou potlačou, ktoré doladíte správnymi nohavicami. Krok vedľa nespravíte ani so štýlovou maxi sukňou.

Pri doplnkoch sa môžete odviazať a zvoliť výraznejšiu kabelku či must-have aktuálnej sezóny – ľadvinku. Ak si predsa len budete chcieť zvoliť viac romantický outfit, vsaďte na farby. Červená, ružová a odtiene fialovej či koralovej vám privodia ten správny romantický look.

Romantika pri sviečkach

Ak ste dostali pozvanie na romantickú večeru, jednoznačne siahnite po šatách. Nič nevyzerá viac žensky a zvodne, než šaty zvýrazňujúce postavu a navyše ak sú zdobené detailmi v podobe čipky či volánu. Pozor však na prehnané kombinácie materiálov a divoké vzory.

Môžu pôsobiť vulgárne a lacno. Tento outfit môžete krásne doladiť vhodným make-upom. Jemné líčenie je ideálnejšou voľbou a kľudne ho môžete kombinovať s výraznejším rúžom.

balzam na pery Ziaja

Ak nie ste typ na šaty, alebo chcete vyskúšať niečo iné a zároveň štýlové, odporúčame aktuálny trend v podobe overalu. Zaručene v ňom vyniknete!

FOTO: Kara, Pietro Filipi, cellbes.sk, Twinset, La Femme

Pridaj komentár