Po distribučnej premiére sa tvorcovia a herci dlho očakávanej filmovej novinky Známi Neznámi vybrali za divákmi do deviatich slovenských miest. Pauhofová, Polnišová, Maštalír, Malachovský a ďalší sa tak poďakovali fanúšikom za priazeň osobne.

Premiérové turné po Slovensku odštartovalo v piatok 6. augusta 2021 v Cinemax v Trenčíne. „Som nesmierne rada, že po roku a pol pandémie a zavretých kín konečne budeme mať možnosť stretnúť sa s našimi divákmi naživo. To je aj hlavný dôvod, prečo ideme na premiérové turné po Slovensku, aby sme prvých divákov videli zoči-voči. Veľmi sa na nich tešíme,“ prezradila producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

V ten istý deň mohli diváci pozdraviť tvorcov a hercov filmu Známi Neznámi v Cinemax v Žiline a GAC v Liptovskom Mikuláši. V sobotu 7. augusta zavítala delegácia na čele s Wandou Adamík Hrycovou do popradského Cinemaxu a následne do Cinemaxu v Prešove, košického Cinemaxu a košického kina Amfik. 8. augusta to bola zastávka v Cinemaxe v Banskej Bystrici a v kine vo Zvolene. Turné zavŕšilo v ten istý deň v Cinemaxe Nitra.

Slovenská adaptácia svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov, je plná humoru, nečakaných zvratov a skvelých hereckých výkonov. Zároveň ponúka priestor na zamyslenie a každá z postáv v sebe nesie posolstvo. „Verím, že diváci sú dostatočne vnímaví na to, aby som im nemusela našepkávať, aké. A keď sa budú chcieť iba pobaviť, tiež to bude fajn,” približuje film Táňa Pauhofová, ktorá v ňom stvárnila jednu z hlavných postáv. Okrem nej si v snímke zahrali aj Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková.

Komédia s trpkou príchuťou v adaptácii Petra Jarchovského a režisérky Zuzany Mariankovej ponúka príbeh partie priateľov, ktorí sa schádzajú v byte, aby oslávili príchod Nového roka. V priebehu jedinej večere sa však o sebe dozvedia viac než za celý doterajší život. „Je tam kopa vtipných scén, na ktorých sa naozaj pousmejete, ale záver je neuveriteľný. To, kam sa to celé posunie, odvinie. Ide o príjemný film s prekvapivou zápletkou a ešte prekvapivejším vyústením. A dá sa vidieť viackrát,” približuje filmovú novinku Sväťo Malachovský.

Titulnú skladbu filmu Jedno ráno, ktorá má od svojho uvedenia 12. júla 2021 viac ako 400 000 zhliadnutí na Youtube, naspievali herec Tomáš Maštalír so speváčkou Tinou. „Myslím, že ide o veľmi vďačný scenár. Je súčasný, dotýka sa problémov vzťahov, problémov tajomstiev, problémov nárokov na iného človeka, na jeho súkromie. Je tam veľmi veľa aktuálnych aspektov, s ktorými sa môžeme stretnúť bežne v živote. Asi nie bez dôvodu vzniká toľko adaptácií po celom svete,” dodáva s úsmevom Maštalír.

Film Známi Neznámi prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár