Retro a romantizmus kombinovaný s etnickým a boho štýlom, a to všetko ponorené do okolitej pop kultúry, sú charakteristické črty, ktoré nájdete v najnovšom letnom lookbooku módnej značky Reserved.

Marocké málo navštevované lokality nie sú len perfektným zázemím pre kampaň, ale aj inšpiráciou pre letnú kolekciu značky Reserved.

Východiskovým bodom bola bezstarostná idylická nálada, prezentovaná neobvyklým spôsobom s pridaným štýlom techno festivalov 90. rokov. Celá kampaň je plná multikultúrnych motívov, orientálnych vzorov, etnických odkazov a štýlu inšpirovaného Balkánom.

Čerpanie z tradícií rôznych civilizácií je silným globálnym trendom súčasnosti v oblasti módy a pop kultúry, ktorý nasleduje aj Reserved. A to všetko čo najbližšie k prírode.

Šaty hrajú vedúcu úlohu v letnej dámskej kolekcii. Najzaujímavejšími sú čipky, romantické a prelamované, pripomínajúce rybárske siete. Sieťovinu v mnohých formách používajú dizajnéri Reserved aj na sukniach. Ďalšími silnými prvkami sú šaty ozdobené flamengo volánmi a pruhovanými tunikami zvýrazňujúcimi krivky.

Batikované motívy odkazujú na festivalový štýl, ktorý začal pred rokmi v Kalifornii. Blúzky a široké nohavice medenej farby vyzerajú ako keby ich vzali priamo z úzkych uličiek na trhu v Marákeši. Zástancom minimalizmu sa bude páčiť blúzka z čipky vo viktoriánskom štýle, jednoduchý ľanový trenčkot alebo asymetrický sveter s jedným rukávom. Kapsičky na krk, mini-košíky a tašky v štýle vreca sú perfektnými doplnkami tejto nomádskej kolekcie.

Kľúčovou témou pánskej línie Reserved sú pohodlné, oversize štýly. Zaprášené farby alebo zemité odtiene jednoduchých jednoradových oblekov, sú spárované so sandálmi. Vzory, najmä v retro štýle, predstavujú v tejto sezóne dôležitý prvok. Sú umiestnené predovšetkým na voľných košeliach, ktoré sú v kontraste so širokými šortkami.

Ľanové topy v letnej kolekcii sú spárované s pruhovanými bermudskými šortkami a spolu vytvárajú nomádsky vzhľad. Khaki blejzre a bundy s kapucňou odkazujú na štýl safari.

Rovnako ako v prípade ženskej línie, aj tu sa batikované vzory primárne objavujú na tričkách inšpirovaných festivalom Coachella. A doplnky? Rôzne doplnky ako rybárske klobúky, XXL tašky a nadrozmerné námornícke vaky na plece, umocňujú cestovateľskú atmosféru celej kolekcie.

Rave štýl akoby prevzatý priamo z techno festivalov deväťdesiatych rokov, farby púšte, či atmosféra savany. Táto zmes, plná letnej idylickej atmosféry, tvorí eklektickú kolekciu Reserved, ideálnu na dovolenky, výlety do voľnej prírody, ale aj do mestskej džungle.

Pridaj komentár