“Je to film o plnení tých najtajnejších prianí. Myšlienkou filmu je magické miesto, kde sa vám môže splniť akékoľvek želanie, no aj o tom, čo to vlastne znamená. Film kladie dôraz na postavy, drámu a príbeh – všetko strašidelné je v ňom úplne prirodzené.

Okrem samotného plnenia želaní je celý film veľmi surový a skutočný. A preto je oveľa hrôzostrašnejší,” prezradil producent film Jason Blum, ktorého produkčná spoločnosť stojí už za niekoľkými úspešnými horormi posledných rokov, z ktorých spomeňme napríklad Halloween, Ouija: Zrodenie zla či Uteč.

Tým záhadným miestom je ostrov, ktorého pánom a ústrednou postavou príbehu je charizmaticky pán Roarke. Ten vo svojom bielom obleku a širokým úsmevom víta hostí, ktorí si sem prídu splniť svoje sny. Roarke však každého návštevníka varuje, že ich želanie nie vždy musí dopadnúť tak, ako si predstavovali.

“Napísali sme si zoznam želaní, ktoré nám napadli. Niektoré z nich boli osobné, iné zas dosť povrchné. Fantasy Island je príbeh, kde musia postavy prejsť náročným vývojom. Ich sny a túžby nedopadnú ale tak, ako si predstavovali. A to ich zmení,” priblížil režisér Jeff Wadlow počiatky filmu, kedy on a scenáristi Chris Roach a Jillian Jacobs začali písať príbeh filmu a všetci traja sa nechali unášať vlastnou fantáziou.

Režisér Jeff Wadlow dúfa, že fanúšikovia si pri filme budú predstavovať, ako by sa pri podobnej príležitosti zachovali oni sami.

Americký horor Fantasy Island prináša od 27. februára 2020 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár