Fanúšikovia silných príbehov z obdobia Druhej svetovej vojny si opäť prídu na svoje. Nová vojnová dráma Greyhound: Bitka o Atlantik nás prenesie do roku 1942, kedy má nacistické Nemecko v Európe víťazstvo na dosah.

Kruté boje však neprebiehajú len na pevnine, ale i vo vodách morí a oceánov, do ktorých je zasadený aj dej tejto vojnovej drámy poukazujúcej na skutočnosť, že i cesta na vojnový front môže byť väčším peklom, ako front samotný.

Rozbúreným Atlantikom sa k spojencom blíži očakávaná americká flotila s posilami a zásobami. Tejto mimoriadnej pomoci bude chcieť silný nepriateľ za každú cenu zabrániť všetkými možnými dostupnými prostriedkami. Toto riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorého úlohou je nové posily a zásoby spojencom do Európy dopraviť. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom.

Skvelý filmový zážitok sľubuje nadupaný filmový tím na čele s dvojnásobným držiteľom Oscara – Tomom Hanksom, ktorý sa predstaví nielen v hlavnej hereckej úlohe, ale i v úlohe scenáristu a producenta. Na režisérsku stoličku zasadol okrem iného i skvelý kameraman Aaron Schneider, držiteľ Oscara za krátkometrážny hraný film Two Soldiers.

Okrem Toma Hanksa sa vo filme skvelým výkonom predstaví i 46-ročný britský herec Stephen Graham, ktorého sme mohli minulý rok vidieť vo filmoch Hellboy, Irčan a Rocketman. Výraznú úlohu stvárni americká herečka Elisabeth Shue, známa z filmov Prianie smrti či Súboj pohlaví.

Vojnovú drámu Greyhound: Bitka o Atlantik inšpirovanú skutočnými udalosťami, prinesie na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár