Oceňovaný nemecký fotograf Seb Agnew predstavil svetu svoj nový projekt s názvom „Cubes“ („Kocky“). Obdivuhodná je nielen séria dokonalých fotografií, ale i zákulisie ich vzniku, ktoré je pre väčšinu z nás zahalené rúškom tajomstva.

Hyperrealistické zábery vznikli za pomoci miniatúrnych scenérií, ktorých príprava začala už v roku 2018.

Fuchsinová kocka

Do tej doby Seb pracoval s priestormi v životnej veľkosti, ktoré často nedokázali splniť všetky jeho predstavy. Aby mal nad svojou fantáziou úplnú kontrolu, rozhodol sa svoj svet o niečo zmenšiť.

„Ako veľký fanúšik stop-motion filmov a ich krásneho scénického dizajnu, som vždy chcel kombinovať diorámy s „reálnymi“ modelmi, aby som vyjadril svoje fotografické vízie. Bohužiaľ som nemal potrebné vzdelanie a ani skúsenosti s tvorbou miniatúr, takže som musel začať úplne od nuly,“ prezrádza o svojej práci Seb Agnew.

Cyanová kocka

Ručná príprava deviatich miniatúrnych scén Sebovi trvala dlhých 18 mesiacoch a to za použitia rôznych techník, materiálov a postupov, vrátane laserového rezania a 3D tlače.

„V posledných rokoch som sa často prichytil pri pohľade na tri rovnako tvarované trojposchodové budovy priamo pred oknom mojej kuchyne. Závesy väčšinou blokujú pohľad na to, čo sa deje za stenami všetkých týchto bytov. Niekedy vidím zapínanie a vypínanie svetiel, blikanie televízie alebo siluety osôb pozerajúcich cez lamely žalúzií. Pritom ale vždy premýšľam: Čo sa deje vo vnútri týchto miestností? Čo si myslia a cítia ich obyvatelia? A prečo sú zdanlivo všetci sami? A možno si myslia to isté čo ja, keď sledujú, ako ich sledujem …?,“ približuje projekt „Kocky“ samotný umelec, ktorý si na všetky svoje otázky zodpovedal skutočne dokonalým spôsobom.

Žltá kocka

Čierna kocka

Sivá kocka

Biela kocka

Červená kocka

Zelená kocka

Modrá kocka

Pridaj komentár