Nielen príchod Vianoc, ale predovšetkým koniec kalendárneho roka, prináša rôzne udalosti ako napr. vianočné párty či koncoročné večierky, na ktorých chce každá z nás patrične zažiariť.

Zostavenie toho správneho outfitu na takúto udalosť sa zdá byť pomerne jednoduchou úlohou, no do úvahy treba brať hneď niekoľko faktorov, z ktorých určite neprehliadnite trendy, ktoré sa v aktuálnej sezóne nosia. V akých modeloch tento rok rozhodne očaríte?

Trúfnete si na metalický outfit?

Zlaté, strieborné či bronzové odlesky k tomuto obdobiu rozhodne patria. Nič nepodčiarkne sviatočnú atmosféru viac ako elegantné blúzky, šaty či sukne v metalických tónoch, ktoré sa navyše tešia tento rok veľkej obľube. Inšpiráciou pre večerné outfity je aj obdobie tridsiatych rokov 20. storočia.

Z materiálovej skladby dominujú predovšetkým flitre, strapce a kožušiny. Neodmysliteľnou súčasťou koncoročných párty je aj čipka a priehľadné materiály, rafinované výstrihy a dôraz kladený na štýlové detaily. Čipkované modely s telovým základom ocenia všetky dámy, a to od študentiek až po zrelé ženy.

Pozor ale na farebnosť! Tú je vhodné voliť vzhľadom na vek. Rovnaký pozor odporúčame dať i na strihy, ktoré treba prispôsobiť postave. Niektoré dámy potrebujú zahaliť ruky či ramená, iné zasa nemusia váhať a môžu odvážnejšie vyzdvihnúť svoje prednosti. Pri párty garderóbe je odhaľovanie často cielené na nohy. V takom prípade bývajú modely často aj elastické, obkresľujúce figúru a zahaľujúce dekolt. Toto všetko a oveľa viac je na vianočnom večierku dovolené!

Nezabudnite na výrazné doplnky

Módne doplnky pokojne vyberajte v rovnakom tóne ako samotný outfit. Môžu byť slávnostnejšie, v žiarivých odleskoch, ako napríklad strieborné a zlaté kabelky, či výrazné čelenky alebo turban. Topánky vyberajte k šatám a riaďte sa pravidlom: „menej je viac“. Túto sezónu kraľujú i sandále s výrazným detailom, ale v kurze sú stále aj klasické lodičky či členkové čižmy, ktorými rozhodne nič nepokazíte.

Nezabúdajte, že doplnky treba vyberať aj podľa štýlu, do ktorého sa chcete obliecť a v ktorom sa budete predovšetkým dobre cítiť. Voľte preto aj šperky v klasických farebných prevedeniach zlata či striebra, ktoré krásne doplnia váš finálny outfit. Eleganciu pokojne dotvorte kožušinovými kúskami, ako napríklad šálom či jemnou pelerínou, ktorú si prehodíte cez ľahšie šaty.

Trblietavá vizáž? Žiarte ako vianočný stromček!

Koncoročná párty sa nezaobíde ani bez slávnostného make-upu! Je to predsa večer, kedy je dovolené popustiť uzdu svojej fantázii. Neváhajte pohrať sa s farbami a stavte tiež na kvalitný make-up. Nie je nič horšie než rozmazané očné tiene alebo rozpitý rúž. Ak ale nerady experimentujete, vsaďte na výraznú farbu rúžu, ktorý vám najviac pristane, prípadne ladí s outfitom. Dokonalou bodkou na vašom líčení bude aj čierna linka, ktorá hravo vykúzli dramatický pohľad.

Preferujete jemný „nude“ make-up? Pri príležitosti koncoročnej párty odporúčame vyskúšať takzvaný „strobing“ a nechať vyniknúť vaše kľúčne a lícne kosti či hladkú pokožku. Viete ako na to? Ak nemáte po ruke rozjasňovač, primiešajte do svojho obľúbeného telového krému trošku trblietok a nechajte večerné svetlo urobiť ligotavú prácu za vás. Tak na koncoročnej párty doslova zažiarite.

Pridaj komentár