Vraví sa, že módne trendy sa menia nielen s každou novou sezónou, ale dokonca aj s každým dňom. Tak, ako je tomu aj v iných rôznych odvetviach, i móda sa neustále mení a vyvíja mimoriadne dynamickým tempom. Preto ak patríte medzi skutočné módne maniačky, neváhajte už ani deň a začnite si pomaly dopĺňať svoj šatník najaktuálnejšími módnymi kúskami.

Nemusíte ale hneď zatracovať všetko staré oblečenie, nakoľko sú isté trendy nemenné a pretrvávajú roky alebo sa po rokoch opäť vracajú do módy.

Ak sa chcete pri oživovaní vášho šatníka trošku inšpirovať, prinášame vám malý prehľad prvých módnych trendov určených na jar 2020.

Milujete trenčkot? Potom vás určite potešíme

Plášť do dažďa, alebo tiež trenčkot, je nadčasový módny kúsok, pôvodne určený britským vojakom, aby ich chránil pred nepriazňou počasia. Trenčkot je štýlový, trendy a má mnoho funkčných výhod, ako napríklad ochrániť telo jeho nositeľa pred škaredým počasím.

Tento rok experimentujú návrhári okrem iného aj so strihmi a klasickú béžovú farbu kombinujú so vzormi alebo s inými modernými materiálmi. Najčastejšie sa trenčkot nosí vo farbe kaki či v námorníckej modrej, no najväčším trendom pre tohtoročnú sezónu je biela! V oveľa odvážnejších odtieňoch a metalických odleskoch a sa spolu s trenčkotom budú túto jar nosiť i klasické nepremokavé plášte do dažďa.

Rady vynikáte? Objemné rukávy budú pre vás ako stvorené

Všetci tí, ktorí si mysleli, že nadýchané rukávy sú už minulosťou, budú v blízkej dobe milo prekvapení. Prvky 80. rokov totiž výrazne ovplyvnia aj trendy nadchádzajúcej sezóny, medzi ktorými nebudú chýbať nadýchané a nariasené rukávy na blúzkach a šatách.

Ak ste milovníčkami romantickej módy, tento trend si veľmi rýchlo zamilujete. Nadýchaný rukáv sa spája s tenkým driekom, laďte ho preto k splývavejšej a užšej spodnej časti a to čím extravagantnejšie, tým lepšie.

Ožite jarnými vzormi

Mnohé z nás sa už nevedia dočkať originálnych a farebných jarných vzorov, ktoré vystriedajú jednoduchšiu farebnú skladbu zimných módnych kúskov. Jar 2020 bude patriť vzorovej rozmanitosti a módny svet ovládnu nielen 60. a 80. roky, ale aj obľúbený bohémsky štýl, artdeco a moderné retro.

Farebné kreácie sa budú nosiť na tričkách, nohaviciach, šatách alebo pokojne aj na bunde. Nebojte sa preto experimentovať a siahnite aj po odvážnejších vzoroch a potlačiach, ktoré môžete doplniť originálnymi šperkmi. V kurze bude aj naďalej kombinácia pruhov, kociek a obrázkov, tak sa nebojte ich naplno využiť. Fantázii sa medze nekladú.

FOTO: pinterest.com; cellbes, twinset, giuliett, marc cain – mclasse, vero moda, airfield – mclasse, riani-mclasse

Pridaj komentár