Rána bývajú vždy najhoršie. Vlasy máme rozstrapatené, pach z úst nie je celkom príjemný, oči máme opuchnuté a neustále sa nám zíva. Či už vstávame o piatej alebo o siedmej ráno, je potrebné dodržiavať určité pravidlá, vďaka ktorým budeme mať energie nielen na celé dopoludnie, ale aj na celý deň. A čo vám poradíme ako prvé? Vstávanie z koženej postele nebude zaručene až také utrpenie, ako zažívame teraz.

Čo musíte ráno spraviť, aby ste mali počas celého dňa dostatok energie?

Musíme si rozcvičiť telo

Čo spraviť ako prvé hneď ako vstaneme z postele? Jednoznačne si rozcvičiť svoje stuhnuté telo. Pri absencii cvičenia a nedajbože sedavej práci, kde celú pracovnú dobu presedíme v kancelárskych kreslách, sa nám po čase môžu objaviť bolesti v oblasti krížov a krčnej chrbtice. Kto nechce byť invalidom už v mladom veku, môže sa poradiť s ktorýmkoľvek odborníkom – každý odporučí pravidelné cvičenie. Nielenže tak môžeme schudnúť, ale si aj spevníme chrbát a celkové držanie tela. Namiesto leňošenia na obývačkovej sedacej súprave vám teda odporúčame pravidelne sa venovať pohybovým aktivitám. Stačí päť- desať minút intenzívneho cvičenia a energie získame na rozdávanie.

Kávu piť až po raňajkách

Káva je životabudič každého z nás. Aby však neurobila viac škody, je potrebné, aby sme jej pitie odložili na neskôr. Netreba zabúdať, že káva sa nalačno nikdy nepije – žalúdok nám dá patrične najavo, že sa mu to nepáči. Treba si ju dať vždy až po jedle – nie však hneď. Počkajme aspoň pol hodinu. Pri našej nedočkavosti, keď kávu vypijeme príliš skoro, môžu nás prekvapiť kŕče.

Musíme myslieť aj na niečo iné a nie len na prácu a povinnosti

Možno sa to môže zdať nezodpovedné, ale nesmieme hneď ráno po prebudení myslieť na povinnosti, ktoré nás v priebehu dňa čakajú. Pokazíme si tak deň a oberieme sa tak o všetku energiu, ktorá nám ešte ostala. Práca je vyčerpávajúca, berie nám energiu, preto na ňu nemyslime predtým, ako chytíte kľučku na vstupných dverách budovy, kde pracujeme.

Pridaj komentár