Každá gazdinka veľmi dobre vie, že čistá domácnosť je polovica zdravia pre celú rodinu. Ako ale udržať domácnosť stále čistú a plnú sviežej vône? Pozrite si účinné tipy pre krásnu domácnosť.

FOTO: Maridav / Shutterstock.com

Upratovanie domácnosti delíme na rôzne miestnosti a povrchy

Pokiaľ chcete mať svoju domácnosť perfektne upratanú, potom je treba myslieť na rôzne povrchy a miestnosti, kde by ste mali upratovať. Inak upratujete celú kuchyňu a jej plochy i záhyby a iným spôsobom upratujete WC a kúpeľňu. Zistite, ako je dôležité deliť svoje čistiace prostriedky tak, aby bol výsledok upratovania perfektný.

Prvú, dôležitú kategóriu, na ktorú je potrebné sa pri upratovaní zamerať, sú podlahy. Na ne je totiž nutné používať špeciálne čistiace prostriedky, ktoré si poradia s každou nečistotou a aj baktériami. Zvlášť v dnešnej koronavírusovej dobe je nutné dbať na čistotu a dezinfekciu každej plochy, kde sa môžu baktérie a vírusy držať.

Najviac je nutné dbať na kúpeľňu a kuchyňu

Najviac baktérií sa podľa odborníkov drží práve v týchto dvoch miestnostiach. Vďaka vlhkému prostrediu sa dobre darí baktériám v kúpeľni a okolo záchodu. Preto zamerajte svoje upratovacie zručnosti predovšetkým na túto miestnosť. Nezabúdajte používať čistiace prostriedky na všetky záhyby i zákutia, napríklad okolo záchodu alebo v rohoch sprchovacieho kúta. Špeciálne čistiace prostriedky používajte na keramické alebo sklenené plochy, ktoré sa vám budú dobre leštiť. V kúpeľni sa vám takéto prostriedky budú hodiť na zrkadlo nad umývadlom alebo na sklá sprchovej zásteny.

V kuchyni nezabúdajte na správne umývanie riadu

Popri upratovaní celej kuchyne, vrátane podlahy a plochy kuchynskej linky, sa zamerajte aj na čistenie a dezinfikovanie kuchynského náčinia na varenie i pečenie. Nezabúdajte tiež na starostlivé umývanie hrncov a riadu. Veľmi často gazdinky zabúdajú na dôkladné čistenie riadu na pečenie. Formy a plechy na pečenie sa totiž po vytiahnutí z rúry síce umyjú a uskladnia, pred ďalším pečením sa ale môže na formách usadiť mnoho baktérií, čo rozhodne nie je pre naše zdravie dobré.

Nech už sa pri upratovaní zameriate na ktorúkoľvek časť vášho domova, veríme, že zvolíte adekvátne čistiace prostriedky pre krásne a čisté zázemie vašej rodiny.

Pridaj komentár