Či už táto otázka trápi viac mužov alebo ženy, jedno je pri nej však isté: vyriešiť sa jednoducho musí! Inak môže dôjsť k nepríjemnému faux pas, čo by ste si nepriali zažiť ani ako hosť a už vonkoncom nie ako ženích. Veď svadobný deň by mal byť dokonalý pre všetkých, ktorí sa ho zúčastnia. Pripravili sme pre vás zopár rád a inšpirácií, aby aj ten váš bol podľa predstáv.

Chystáte sa na svadbu? Poradíme vám ako vyzerať šik po boku partnerky!

Nevesta

Hlavná hviezda dňa? Aj tak by sa to dalo povedať. Svadba je totiž jedna z mála príležitostí, kedy odev ženy udáva krok, ktorému by sa mal muž svojim zovňajškom prispôsobiť. Či sa jedná o malú alebo veľkú svadbu, šaty nevesty bývajú zväčša honosné, dlhé a romanticky pôsobiace. Farba je tradičná biela, môže byť ale aj krémová či bledo ružová. Vo výbave nevesty na svadobný deň, respektíve večer, by nemali chýbať ani pohodlnejšie šaty či kostým, do ktorých sa bude môcť preobliecť po slávnostnej časti dňa.

Ženích na malej svadbe

Malá svadba máva spravidla do 30 hostí a býva organizovaná menej okázalo. Ženích v tomto prípade volí klasický čierny oblek, bielu košeľu a kravatu. Moderné svadby si však na formalitách priveľmi nezakladajú, preto sa medzi obľúbené doplnky pánov dostávajú napríklad kontrastné traky miesto opasku či okuliare bez dioptrií ako imidžový moment outfitu. Pozor, nie slnečné!

Ženích na veľkej svadbe

Ako už názov napovedá, veľká svadba je už o niečo honosnejšia. Účastní sa jej viac hostí a aj priestory pre hostinu sú reprezentatívnejšieho charakteru. Ženíchovi na veľkej svadbe pristane žaket, veľmi výnimočne aj frak. K žaketu je zvykom zvoliť plastrón alebo kravatu v striebornej farbe a kvalitné kožené oxfordky.

Družba

Základom výbavy družbov či svedkov je oblek, to je jasné ! Bývalo zvykom, že nevesta sa dohodla s družičkami na istej forme zladenia, ktorú potom museli akceptovať aj družbovia medzi sebou. To sa už dnes pri svadbách tak striktne nedodržuje, no družička s družbom by mali držať istý štandard. A nemyslíme zrovna na totálne farebné zladenie. Práve naopak, oplatí sa vyskúšať kontrasty, napríklad v podobe jemne, decentne bodkovaného motýlika. Ale aj vreckovka do saka dokáže prekvapivo rozvíriť stojaté vody. Viete ako pekne pôsobí biela vreckovka s čiernymi bodkami v tmavom saku?

Svadobný hosť

Má to o poznanie ľahšie, pretože naňho nie je strhnutá až taká vlna pozornosti. Teda ak na svadbu nepríde v rifliach a tričku … Hosť so svojou partnerkou si môžu dovoliť aj experimenty väčšieho rozsahu a tiež kontrastu. Najmä v doplnkoch ako hodinky, kravaty či motýliky, ktoré môžu byť aj farebne odvážnejšie.

Doplnky

Nech už máte na svadbe akúkoľvek úlohu, nie je vhodné, aby ste na ňu prišli doslova ovešaní všetkým možným. Ženy v jednoduchších šatách si môžu dovoliť výrazné doplnky, no ak sú už šaty výrazné, voľte k nim niečo menej nápadné. Bývalo zvykom, že páni mali farebne ladiť so svojimi partnerkami. Na to sa už teraz veľmi nehľadí. Každý z páru môže pokojne zvoliť inú dominantnú farbu svojho outfitu, dôležité je akurát to, aby sa farby dopĺňali – koniec koncov, rovnako ako muž so ženou.

Pridaj komentár