Ak chcete, aby sa šťastný pár cítil ako najdôležitejší ľudia v miestnosti, mali by ste prísť s dobrým darčekom. Ochutnávky vín, dovolenkové poukážky, stieracie žreby a kurzy tanca boli dlho populárnou voľbou, no istotne existujú aj ďalšie skvelé možnosti. Pohodlne sa usaďte, prečítajte si náš zoznam odporúčaní na svadobné darčeky a vyberte si ten pravý!

FOTO: Ekaterina Shevchenko na Unsplash

Kľúčom k nájdeniu darčeka, ktorý skutočne vyniká, je myslieť na to, akú radosť chcete šťastným obdarovaným dopriať. Zážitky majú často prednosť pred fyzickými darmi, pre ktoré si neskôr musia nájsť miesto v novej spoločnej domácnosti. Ak ste naozaj v koncoch a potrebujete profesionálny tip, zamerajte sa len na jedinečné zážitky a udalosti, o ktorých viete, že po nich túžia už roky. Len dbajte na to, aby to bolo čosi, čo môžu robiť spolu – bungee jumping nie je správna voľba, ak je jedna polovica šťastného páru známa tým, že chce zostať nohami pevne na zemi. No ak viete fyzickej veci dodať osobný podtón, možno ste na správnej stope …

Bambusové dosky na krájanie sú jedným z tých moderných doplnkov do kuchyne, ktoré určite vyčaria úsmev na tvári šťastného páru. Je nekonečné množstvo firiem, ktoré vedia veci personalizovať, doplniť na dosku napríklad mená, dátum svadby a ďalšie. Môžete si tiež priplatiť, aby vám dosku zabalili do darčekovej škatule, čo dá daru celkom iný šmrnc. Aj keby ste mohli dať páru poukážku do Amazonu v dvojnásobku hodnoty dosky na krájanie, určite najviac ocenia váš skvelý nápad.

Ak si to z vášho rozpočtu viete dovoliť, tak najatie osobného kuchára pre šťastný pár sa určite stretne s pozitívnou odozvou. Zarezervujte im ho na ten večer, keď sa majú vrátiť zo svadobnej cesty alebo im jednoducho dajte poukaz, nech oslávia manželstvo vo veľkom štýle. Môžete ich dokonca prekvapiť tým, že im tesne pred podávaním prvého chodu doručia až k dverám nejaké víno a kvety. Keď chcete, aby sa im vaše darovacie listiny skutočne zapísali do pamäti zlatým písmom, práve takéto drobnosti veľmi zavážia.

Ďalším skvelým nápadom je súprava pohárov s vygravírovaným menom či monogramom, ktorá bude mať čestné miesto v príborníku v jedálni. Či už sú to ostrieľaní hostitelia alebo len začínajú, tento typ kráľovského doplnku im naozaj vždy vyčarí úsmev na tvári. Objednajte si ho však v dostatočnom predstihu, aby dorazil včas a uvidíte, ako sa im rozžiaria oči, len čo darček zbadajú. Takto sa buduje reputácia veľkorysého darcu!

Pre tých, ktorí chcú podarovať skôr zážitky, čo tak zážitková škola čaju? Degustácia vín je azda najobľúbenejšou voľbou v kulinárskej oblasti, no už pomaly asi každý očakáva, že také niečo dostane. Škola čaju dá novomanželom úplne nový pohľad na každodenný rituál, ktorý roky robia bez rozmýšľania. Keď bude mať mladomanžel po ruke vyučeného čajového majstra, bude vedieť pripraviť čokoľvek a všetko, čo mu napadne. A ak si myslíte, že manželská domácnosť je skôr kaviarňou, existuje aj veľa kurzov varenia kávy.

A napokon, čo tak dať im niečo skutočne výnimočné a prenajať na jeden deň historické auto? V deň svadby im možno darujete iba zážitkový poukaz, aby si vhodný termín vybrali sami, ale môžete sa do toho vložiť aj osobne. Vytlačiť mapu inšpirovanú vintage so špeciálnou vyhliadkovou trasou, ktorú ste vymysleli spolu s odporúčanými pamiatkami, zastávkami a reštauráciami, čím prejavíte, ako ste sa do darčeka vložili. Môžete dokonca pridať staromódny fotoaparát, aby sa mohli baviť zachytávaním kúzla dňa ich vlastným charakteristickým spôsobom.

Teraz, keď sme sa s vami podelili o naše skvelé nápady na svadobné darčeky, je len na vás, aby ste novomanželom vybrali ten správny. Neunáhlite sa, nájdite niečo, čo sa im bude páčiť a potom si to včas objednajte, ak by na ceste došlo k nepredvídanému meškaniu. Zvládnete to!

Pridaj komentár