Medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie v Los Angeles patrí rozhodne návšteva Universal Studios v Hollywoode, kde môžete stráviť celý deň smiechom a objavovaním, ako funguje filmový priemysel.

Chystáte sa do Kalifornie? Určite nevynechajte jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcií v Los Angeles!!!

Ak máte doma televíziu, určite budete poznať väčšinu miest, ktoré štúdiá Universal v Los Angeles ukrývajú. Sú ľahko dostupné z centra mesta a ľudia každého veku si nájdu niečo, na čom sa môžu schuti zasmiať. Najvhodnejší čas na návštevu je kedykoľvek v priebehu roka, pretože počasie v LA je väčšinou príjemné, takže sa nemusíte obávať, že vám bude zima alebo príliš teplo.

Napriek tomu, že vstupný poplatok je dosť vysoký, rozhodne to bude patriť medzi jeden z najväčších zážitkov, aký ste kedy mali. Jednou z najobľúbenejších atrakcií je prehliadka štúdií, ktorá trvá asi 80 minút a počas nej môžete nazrieť za scénu slávnych svetových televíznych relácií.

Navštívite ulicu, kde žijú Zúfalé manželky, uvidíte slávny hotel Normana Batesa z hororu Psycho alebo stretnete žraloka z ďalšieho známeho hororového filmu. Zažijete záplavu v stanici metra alebo sa vaše auto potopí do jazera. Jednou z častí prehliadky je takisto návšteva najväčšieho svetového 3D kina alebo malej repliky mesta New York, kde je natáčaná väčšina scén z NYC. Okrem štúdia môžete navštíviť Simpsonovcov, Transformerov, chrám Múmie alebo Jurský Park.

Deň v Universal Studios je zaručený deň plný zábavy a smiechu. Uvidíte veľa známych miest z  televíznych obrazoviek a filmov a zistíte, ako sú vytvárané špeciálne efekty ešte predtým, ako ich vidíme vo výslednej verzii filmov. A mimochodom, nesadajte si do prvých radov, ak sa nechcete namočiť!

Za krásny cestovateľský zážitok ďakujeme slovenskej cestovateľke Nikolete Ivankovej Macejovej

Pridaj komentár