Často cestujete, avšak vaša stará cestovná taška vám už dosluhuje a radi by ste ju vymenili za novú? V tom prípade ste tu správne! Poradíme vám, na čo sa treba zamerať pri jej výbere.

cestovná taška a kufor v čakárni na letisku
FOTO: Pixabay.com

Cestovná taška nájde využitie na služobných cestách, do posilňovne, na víkendový pobyt s rodinou či ako príručná batožina do lietadla. Vďaka svojej praktickosti ju využije celá rodina. Ide o alternatívu ku klasickým menším kufrom. Cestovné tašky sú výborným riešením na cestovanie, ktoré zahŕňa časté prestupy medzi dopravnými prostriedkami.

Praktické a komfortné riešenie

Cestovné tašky vynikajú v rôznych smeroch. Sú veľmi praktické, pretože aj keď navonok môžu vyzerať tak, že sú malé, v ich vnútri budete mať dostatok priestoru na zbalenie všetkých potrebných vecí. Kúpte si takú, ktorá má dostatok menších i väčších vreciek, aby ste si do nich mohli prehľadne zbaliť drobnosti i väčšie predmety. Vďaka systematickému baleniu vám nebude dlho trvať, kým nájdete svoje slúchadlá alebo nabíjačku na telefón.

Pre niektorých ľudí môže byť nepohodlné ťahať za sebou kufor. Cestovnú tašku si môžu pohodlne zavesiť cez rameno a preniesť bez akýchkoľvek problémov. Ak predsa len preferujete ťahanie, k niektorým značkám si môžete dokúpiť aj kolieska.

Základom je kvalitný materiál

Pri výbere cestovnej tašky sa nezabudnite zamerať najmä na materiál, z ktorého je vyrobená. Tieto produkty sú vo väčšine prípadov z umelých tkanín, ako je napríklad polyester alebo nylon. Tiež si môžete zaobstarať cestovné tašky, ktoré sú vyrobené z recyklovateľných materiálov, vďaka ktorým sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Zamerajte sa najmä na kvalitu a vodeodolnosť materiálu.

Ako rozpoznáte odolný materiál? Takéto cestovné tašky majú zosilnené dno a bočné strany. Naopak, produkty tohto typu s ľahším materiálom vám zabezpečia lepšiu skladnosť a manipuláciu.

čierna príručná taška Samsonite od Samdex.sk
FOTO: Samdex.sk

S cestovnou taškou aj do lietadla!

Ak si zamilujete cestovné tašky natoľko, že si ich budete chcieť zobrať so sebou do lietadla, môžete. V takejto situácii si budete musieť dať pozor na predpísané rozmery. Ak bude spĺňať rozmery do paluby, ušetrí vám to čas, pretože nebudete musieť po prílete čakať na podpalubnú batožinu.

V neposlednom rade, cestovné tašky vynikajú aj dizajnom a farbami. Neváhajte si zaobstarať tieto produkty v tmavších farbách, aby sa vám cestovná taška hneď nezašpinila. To, aký štýl si vyberiete, je len a len na vás, vašich preferenciách a možnostiach. My len vieme zaručiť, že u nás si na svoje príde každý.

Pridaj komentár